R5 1600X ve Corsair H45 Prime 95 testinde 80 derece normal mi?

Volkan Gür

Hectopat
Dostlar ben dün sistem topladım, sistemim;
  • R5 1600x
  • Asus ROG Strix F B350
  • Galax GTX 1050Ti EX OC
  • Everest Rampage Thunder Pro Black kasa
  • Corsair Hydro H45 sıvı soğutma
  • XIGametek 750 watt gold sertifika psu
  • G.Skill 8GB 3000 MHz CL 15 RAM
  • Sandisk 240 GB 550/535 SSD
  • Seagate 500GB 7200Rpm HDD
Bu sistemle Prime 95 testi yaptım RAM'ler 3200 MHz hızında ve işlemci 3.9 GHz hızında overclock yaptım.
15 dakikalık teste işemci 80 dereceyi gördü, arkadan da video falan açtım biraz daha zorlasın diye sizce normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Değerler yüksek. O sıcaklıklara ulaşması çok zor o işlemcinin. İşlemci soğutucusunu doğru takıp takmadığından emin ol ve termal macun uygulamasını doğru yaptığından emin ol.

Değerler yüksek. O sıcaklıklara ulaşması çok zor o işlemcinin. İşlemci soğutucusunu doğru takıp takmadığından emin ol ve termal macun uygulamasını doğru yaptığından emin ol.
95W TDP değeri var o işlemcinin, yaz sıcağı var, O.C var ve "15 dakika işkence" testi var. Emin misin? Oyun oynarken 80 dereceden söz etmiyor.

95W TDP değeri var o işlemcinin, yaz sıcağı var, O.C var ve "15 dakika işkence" testi var. Emin misin? Oyun oynarken 80 dereceden söz etmiyor.
işlemci voltajı 1.5 volt tu otomatik şuan 1.3 e düşürdüm performansı stabil sadece prime 95 açık 20 dk boyunca tam yükte çalıştı şuan 65 derece iyi bi sıcaklık demi ?

O soğutucu ile 80 derece biraz yüksek geldi. Kaldi ki çok fazla hız aşırtma da yapılmamış. Şu anki değer oldukça iyi gözüküyor. Hatta 1.4 volt da yapılabilir.
Tabi hava sirkülasyonu kasa konumu gibi bir çok etken de dikkat edilmesi gereken şey.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı