R5 3500 işlemci Prime95 testinde 95 derece

@Berrkay 4.2GHz 1.214v Prime95 yarım saat sonunda 88 derece. Wraith Prism'le normaldir değil mi sence de? Gerçi 1 senedir termal macun aynı. MX4 sürsem ortalama 5 derece daha düşer diye tahmin ediyorum.

@Berrkay 4.2GHz 1.24v Prime95 yarım saat sonunda 88 derece. Wraith Prism'le normaldir değil mi sence de? Gerçi 1 senedir termal macun aynı. MX4 sürsem ortalama 5 derece daha düşer diye tahmin ediyorum.
Wraith Prism ile normal olacağını düşünmüyorum. "Stok" soğutucu olsa bile çoğu soğutucuya göre iyi. MX-4 alma. Bütçeni belirtip yeni konu aç, etiketle, orada yazarım.

Kasana şimdi bakabildim, hava akışı berbat.
BIOS'tan veya Ryzen Master üzerinden voltajlara bakabilir misin? Voltajın aşırıya kaçması da sıcaklıkları yükseltebiliyor.

CPB kapattım 15derece düştü Ryzen Master da CPU Power 0.600-0.700W arasında soc Power 8K W civarında.
Yük olmadan bu degerleri alıyorum.
GPU furmer testinde Max 65derece oluyor kasa ile ilgili sıkıntı olsa GPU da ısınması gerekmez mi?

Wraith Prism ile normal olacağını düşünmüyorum. "stok" soğutucu olsa bile çoğu soğutucuya göre iyi. MX-4 alma. Bütçeni belirtip yeni konu aç, etiketle, orada yazarım.

Hocam, fanı ve program ayarlarımı kontrol ettim. Fan hem programda hem de kendi üzerindeki butonda sessiz moddaymış. İkisini de performans moduna aldım tam 17 derece fark etti :). Şu an Prime95 small FFT's testinde 71 derece. 10 dakika geçti aradan artmadı daha.

Hocam, fanı ve program ayarlarımı kontrol ettim. Fan hem programda hem de kendi üzerindeki butonda sessiz moddaymış. İkisini de performans moduna aldım tam 17 derece fark etti :). Şu an Prime95 small FFT's testinde 71 derece. 10 dakika geçti aradan artmadı daha.

Sessiz modda olup olmadıgını nasıl anlayacağız? Hangı programla ayarladın bende bır kontrol edeyım cok ısınıyor CPU.

GPU furmer testinde Max 65derece oluyor kasa ile ilgili sıkıntı olsa GPU da ısınması gerekmez mi?
Kartın çok ısınacak bir kart değil.

Ryzen Master üzerinde görebiliyor olman lazım. BIOS'ta da yazabilir. Detaylı olarak bilmiyorum. @Meletli daha ayrıntılı bilgi verebilir.

Kartın çok ısınacak bir kart değil.

Ryzen Master üzerinde görebiliyor olman lazım. BIOS'ta da yazabilir. Detaylı olarak bilmiyorum. @Meletli daha ayrıntılı bilgi verebilir.

Kullandıgım anakart OC desteklemıyor o yuzden goremıyor olabılır mı? Ryzen Master'ı açınca warning diye uyarı verıyor OC falan yazıyor.
Fan hızı ayarlarına baktım BIOS'tan standart ayarlarda 1500RPM'de calısıyor Full Speed yapınca da aynı hızda calısıyor.

Geri
Yukarı