R5 2400G APU vs i3 9100F ve GT 1030

Gaming geceleri cuma günleri oluyor diye biliyorum hocam yanlışım varsa affedin
Bilgisayar Toplama Sihirbazı | Teknobiyotik Size böyle bir sistem topladım hocam 3.650 tuttu ama Rami 8 GB a düşürüp 3250 gibi rakamlara alınabilir ryzen işlemci sevmiyor iseniz başka sistemde toplayabilirim hocam.
İlerde 3.nesil Ryzen işlemci takabileceğiniz bir sistem hocam yükseltmeye açık bir sistem.

Gaming geceleri cuma günleri oluyor diye biliyorum hocam yanlışım varsa affedin
Bilgisayar Toplama Sihirbazı | Teknobiyotik Size böyle bir sistem topladım hocam 3.650 tuttu ama Rami 8 GB a düşürüp 3250 gibi rakamlara alınabilir ryzen işlemci sevmiyor iseniz başka sistemde toplayabilirim hocam.
İlerde 3.nesil Ryzen işlemci takabileceğiniz bir sistem hocam yükseltmeye açık bir sistem.
Hocam 3 bini geçiyor işte bu sefer 3250 civarı vermişken 150 daha fazla vererek daha iyi bir sistem alınabiliyor diyorum ona bakim diyorum kısır bir döngüye giriyorum :) sürekli fiyat yükseliyor. İlerde işlemci değişmem mi gerekir o sistemde yükseltmek istesem

Hocam sizi bilmem ama R3 1200 gayet benim oyun tarafında işimi görür bir işlemci GTX1650 gibi bir de ekran kartı var yanında oyun performansı GT1030'lu sisteme göre 3 kat falan elimden geldiğince iyisini topladım.
Bilgisayar Toplama Sihirbazı | Teknobiyotik hocam para vermişken şöyle bir sisteme para verin bence uzun yıllar dokunmadan gider en az 5 yıl.

Hocam sizi bilmem ama R3 1200 gayet benim oyun tarafında işimi görür bir işlemci GTX1650 gibi bir de ekran kartı var yanında oyun performansı GT1030'lu sisteme göre 3 kat falan elimden geldiğince iyisini topladım.
Bilgisayar Toplama Sihirbazı | Teknobiyotik hocam para vermişken şöyle bir sisteme para verin bence uzun yıllar dokunmadan gider en az 5 yıl.
Yardımın için sağol hocam da bu sistem şuna benzedi kapımda bir çuval kum var taşınacak bi el arabası olsa işimi görüyor ben bu kumu taşımak için kamyon almış gibi olurum :) GTX 1650 de Zula oynarsam ekran kartına ayıp olur :)

Hocam böyle yüksek bir sisteminiz olsa elbet başka oyunlarda oynarsınız ama ikinci el toplayabilirsen çok düşük fiyatlara da toplarsın.
Xeon X3470 150TL.
LGA 1156 anakart 200TL.
16 GB RAM 300 TL
İkinci el RX 570 750, 800 TL.
PSU ve kasa 500 TL
SSD 250 TL.
Yani en yüksek fiyatlar ile 2200 TL'ye ikinci el PC toplayabilirsin Zula için fazla bile bu özellikler.

Hocam ilk soruma gelcek olursak şuan GT1030 lu sistemi (en ucuz işlemci i3 9100f, R5 1600 pahalı) kursam böyle uzunca kullansam ilerde yükseltmek istesem sadece ekran kartını mı yükseltmem lazım ? Yoksa şuan R3 3200G li bir APU da işimi görecek ama ilerde yükseltmek istesem R3 3200 RX 570 e darboğaz yapıyor diyorlar o yüzden R3 3200 almıyorum yükseltme sıkıntım olur diye. Yani GT 1030 dan 200 TL ucuzada işimi görcek bir sistem kurabiliyorum ama bu sefer yükseltme seçeneğinde sıkıntıya giriyorum bende 200 TL fazla verip GT 1030 lu sistem kurim hem performansı APU dan iyi olsun hemde yükseltmeye açık olsun istiyorum, bu düşüncemde bir mantıksızlık varmı acaba onu tam kestiremiyorum işte :)

Hocam bütün parçaları alın GT 1030'u çıkarın listeden GT1030 sıfır zaten şu an 700 TL civarı ikinci el RX 570 alırsınız i3 le çok güzel olur güle güle kullanırsın ama GT1030'dan uzak dur derim çünkü bilgisayarın en önemli parçası ekran kartı.

Hocam bütün parçaları alın GT 1030'u çıkarın listeden GT1030 sıfır zaten şu an 700 TL civarı ikinci el RX 570 alırsınız i3 le çok güzel olur güle güle kullanırsın ama GT1030'dan uzak dur derim çünkü bilgisayarın en önemli parçası ekran kartı.
Aslında mantıklı hocam da bu internet siteleri ekran kartı almadan sistem toplarlarmı herşeyi kurup sade ekran kartı olmadan gönderirler mi ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı