R5 2400G - GTX 1660 Super sistemde Valorant darboğaz yapıyor

Clix00

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Öncelikle ekran kartım GTX 1660 Super 6 GB, işlemcim Ryzen 5 2400G. Darboğaz olacağını bilerek aldım zaten.

Valorant'ta en yüksek ayarlarda 200-230 FPS iken 50'lere kadar düşüyor sağa sola çevirince aimi. Ekran kartını çok kullanmıyor. Bunu nasıl çözebilirim? Diğer oyunlarda bu kadar değil, hatta hiç yok. CS:GO da oynuyorum rahat 250-300 civarı FPS kolay kolay düşmüyor.

Monitörüm 1600x900 60 Hz eski bir monitör. Ayarlarım en Full'de. Bu şekilde düşüktede aynı droplar yiyorum. Yeni monitör aldım kargoda 165 Hz 1920x1080 yararı olur mu darboğaza ve başka önerileriniz var mı?

Arkadaşlar merhaba. Öncelikle ekran kartım GTX 1660 Super 6 GB, işlemcim Ryzen 5 2400G. Darboğaz olacağını bilerek aldım zaten.

Valorant'ta en yüksek ayarlarda 200-230 FPS iken 50'lere kadar düşüyor sağa sola çevirince aimi. Ekran kartını çok kullanmıyor. Bunu nasıl çözebilirim? Diğer oyunlarda bu kadar değil, hatta hiç yok. CS:GO'da oynuyorum rahat 250-300 civarı FPS kolay kolay düşmüyor.

Monitörüm 1600x900 60 Hz eski bir monitör. Ayarlarım en Full'de. Bu şekilde düşüktede aynı droplar yiyorum. Yeni monitör aldım kargoda 165 Hz 1920x1080 yararı olur mu darboğaza ve başka önerileriniz var mı?

Yeni monitörünüzde bir deneyin hocam ondan sonra bakalım ayrıyeten ekran kartınızın az kullanılması normal Valorant işlemci ağırlıklı bir oyun.

Yeni monitörünüzde bir deneyin hocam ondan sonra bakalım ayrıyeten ekran kartınızın az kullanılması normal Valorant işlemci ağırlıklı bir oyun.
tamamdır hocam tekrar konu açacagım monitörler denedikten sonra peki ayriyeten başka birşey yapabilirmiyim ekran kartını kullansın diye

hocam monitörüm 1600x900 ama 1920x1080 özel çözünürlük yaptım bulanık olmasına rağmen ekran kartı fan sesi yükseldi şimdi gpu 75 ise cpu 82 gibi birşey oldu azaldı galiba monitör gelince detaylı bakıp konu açacagım sağol

Son düzenleme:
Tamamdır hocam tekrar konu açacagım monitörler denedikten sonra peki ayrıyeten başka bir şey yapabilir miyim ekran kartını kullansın diye.

Hocam monitörüm 1600x900 ama 1920x1080 özel çözünürlük yaptım bulanık olmasına rağmen ekran kartı fan sesi yükseldi şimdi GPU 75 ise CPU 82 gibi bir şey oldu azaldı galiba monitör gelince detaylı bakıp konu açacagım sağ ol.

Hocam aslında oyun içinde kenar yumuşatma ayarını yükseltmeyi deneyebilirsin FXAA filan.

Yeni konular

Geri
Yukarı