R5 2400G sistem açılırken Windows ekranında donup kalıyor

EmirhanDdkc

Femtopat
İşlemci Ryzen 5 2400G.
Anakart B450M S2H.
RAM 8x2 3000MHz Kingston.

Bilgisayarın Power tuşuna basıyorum, Windows ekranına kadar gelip donuyor.
Format atmayı denedim ancak BIOS'tan format flash belleğini seçip enterladıktan sonra yaklaşık bir 10 saniye format atar gibi ilerliyor, ardından yine Windows ekranı geliyor, sonrasında da donuyor.

Ne yapmam gerek? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• 20200804_171914.jpg
    20200804_171914.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 67
Son düzenleyen: Moderatör:
Harddisk bozulmuştur başka sebebi yok bunun. Başka HDD tak öyle dene olur çözüm.

Aga şu an deniyorum ama olmuyor format atmaya çalısıyorum yeni taktıgım HDD'ye yine otomatikmen Windows ekranına atıyor sonrada donuyor
Hocam manuel EFI dosyası seçerek te girebilirsiniz kurulum ekranına.
Bunu nasıl yaparım anlatırmısın detaylı bilgim yok da

Aga şu an deniyorum ama olmuyor format atmaya çalısıyorum yeni taktıgım HDD'ye yine otomatikmen Windows ekranına atıyor sonrada donuyor.

Bunu nasıl yaparım anlatır mısın detaylı bilgim yok da.

Bu sorun genellikle harddiskten olur. BIOS'tan yeni taktığın HDD'yi seç CD ile format at. Eğer başlangıç onarma ekranına geliyorsa oradan formatlayın, sistem geri yükleme, önceki sürüme geri dönme seçeneklerini deneyin. Takılıyorsa HDD'dendir yani başka sebebi yok.
Bu sorun genellikle harddiskten olur. BIOS'tan yeni taktığın HDD'yi seç CD ile format at. Eğer başlangıç onarma ekranına geliyorsa oradan formatlayın, sistem geri yükleme, önceki sürüme geri dönme seçeneklerini deneyin. Takılıyorsa HDD'dendir yani başka sebebi yok.
Ya da şu olabilir işlemci bozulmuş olabilir ha da anakartta bir sorun olmuş olabilir. Donanımsal bu sorunda format at sen en iyisi.
Onarmayı bekleyin ya da bu da çözüm olabilir.

Geri
Yukarı