R5 2400G sistemde görüntü alamıyorum

ismaiilaydin

Centipat
Arkadaşlar, RAM slotlarında temassızlık var. Tek slot takip çalıştırmayı başardım. 30-35 dakika sonra 2. RAM'e bakayım dedim aynı şekilde görüntü vermedi. Ben problemin anakartta olduğunu düşünüyorum. Sizce problem ne olabilir? Önerdiğiniz anakart var mıdır?
  • İşlemci: Ryzen5 2400G
  • Ekran kartı: Sapphire RX560 2 GB
  • RAM: 8 GB 3000MHz
  • Anakart: ASRock 320M
  • PSU: 300W

2. Aldım aldığım kişide çalışıyordu lakin bende problemli muhtemelen takarken veya çıkarırken bir yerde hasar verdik. Teknobiyotik'ten alınmış anakart bakalım duruma göre en iyisi PC'ciye götürmek olacak hasarı görmek adına.

Herhangi birşey ne yazık ki göremedim @venniX PC'yi çalıştırabildim daha sonra kapattım ve 2.RAM'i takayım dedim,daha sonra eski haline döndü görüntü alamamaya devam ediyorum. BIOS güncellemesi yapılmış bir tane daha A320M almak ne kadar mantıklı bilmiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

2. RAM'i taktıktan sonra çalışmadıysa o RAM'den şüphelenmelisin. Yapabilirsen Memtest testi yap.

Tek Slotta da aynı sorun var ram den şüphelendim çıkardım tek slot çalıştırmaya çalıştım yine aynı şekilde görüntü vermedi. Anakart arızalı. Yeni anakart aldım az önce onunla test edeceğiz yeniden bakalım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı