Ryzen 5 2400G ve RX560 görüntü gelmiyor

ismaiilaydin

Centipat
Merhabalar,
Sistemimi aşağıda bırakıyorum. Sistemimdeki anakart, RAM ve işlemciyi 2. el olarak 2 gün önce aldım ve 15 ay garantili olarak tek bir kişinin çalışan sisteminden satın aldım. Lakin eve gelip kurduğumda ekrana görüntü gelmedi, PC-ı Express kablolarını vs. dikkatli bir şekilde taktım. PC'yi Power tuşundan başlatıp basılı tutarak kapatabiliyorum, işlemcim ısınıyor ve fanlar sorunsuz olarak dönüyor.
İşlemci: AMD Ryzen 5 2400G.
Ekran kartı: Sapphire RX560 2 GB.
Anakart: ASRock A320M-HDV.
RAM: Team group red 2x4 3000MHz.
Power supply: 350W.
Aynı zamanda USB'lere güçte gelmiyor, klavyem ve mouse'um RGB ve görüntü gelmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinin ortalama bir ısı değeri vardır. İnsan vücuduna sıcak olarak gelse bile işlemci için normal karşılanır.

İlk olarak PSU değişimi yapın. Tüm sorun kaynağı olabilir.

İşlemciniz, G ibareli yani APU olarak deneyebilir, ekran kartında sorun olup olmadığını kontrol edebilirsin.

HDMI kablosunu anakarta taktıysanız ekran kartına takın sorun bundan olabilir.
Ekran kartı'na güç kaynağından bağladığınız kabloyu kontrol edin.
En son ekran kartını çıkartıp onboard görüntü almayı deneyin. Bu sefer HDMI kablosunu anakarta takın.

Arkadaşlar herkese fikri için teşekkür ederim. 12 volt'luk pin girişinde 1 tane kablo oradan çıkmış, sanırım bu ram'lerin gücünü etkiliyor. 4x2 olan ram'lerin 2 sini aynı anda takınca görüntü alamıyorum 4 gb takınca sorunsuz şekilde görüntü alabiliyorum, sizce problem psu'da mı anakartta mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı