R5 2400G ve RX 570 LoL Düşük FPS

alwaysslayer

Centipat
Ben şu anda R5 2400G ve RX 570 Sapphire Pulse ITX 4 GB kullanıyorum. Fakat aynı ekran kartı modelleriyle başkaları LoL'de 200 300 FPS alırken ben oyun içi en düşük ayarlarda 100 FPS alıyorum. Bunun sorunu sizce nedir?

Sorun en düşük ayarlarda oynamanız. Oyun zaten kullansa kullansa arada bir 30-50% arası GPU falan kullanıyor. Ayarları yükseltin. Bu arada aynı sistemler 200-300 arası sabit FPS alamaz, imkanı yok. Oyun başında alabilir fakat minyonlar lane'e geldikten sonra hiçbir şekilde imkanı yok.

Açıkcası bende Ryzen 3 2200G ve Rx570 4 GB ile 120-100 FPS arası alıyorum. Takılmaların oluyor ise, Radeon arka plan uygulaması çalışıyor bazen. Yüksek işlemci kullanıyor. Onu kapat düzeliyor.

Sorun en düşük ayarlarda oynamanız. Oyun zaten kullansa kullansa arada bir 30-50% arası GPU falan kullanıyor. Ayarları yükseltin. Bu arada aynı sistemler 200-300 arası sabit FPS alamaz, imkanı yok. Oyun başında alabilir fakat minyonlar lane'e geldikten sonra hiçbir şekilde imkanı yok.
benim demek istediğim arkadışmda rx 570 var r3 var oyun içi laning safhalarında 144 ün altına düşmüyor fps ama bende 100 civarı tf lerde 80 bile oluyor

Dostum ben gt 730 da 1920 1080 en yüksek ayarlarda oynuyorum shadow kapalı her ayar en yüksek gt 730 da 215 fps alıyordum en düşük 100 oluyordu en düşük ayarı çektin diye 900 fps alacan diye bişey yok yani bende çok düşük yaptığımda fps düştü o kart sana düşük ayarda oyun oynaman için değil yüksek ayarlarda oynaman için var ayrıca bende de sapphire rx 570 ıtx 4 gb tek fanlı versiyonunu kullanıoyrum ve gayet 250 300 fps leri görüyorum shadow kapatıyorum benim kendi seçimim biraz fps yiyor çünkü.

Dostum ben gt 730 da 1920 1080 en yüksek ayarlarda oynuyorum shadow kapalı her ayar en yüksek gt 730 da 215 fps alıyordum en düşük 100 oluyordu en düşük ayarı çektin diye 900 fps alacan diye bişey yok yani bende çok düşük yaptığımda fps düştü o kart sana düşük ayarda oyun oynaman için değil yüksek ayarlarda oynaman için var ayrıca bende de sapphire rx 570 ıtx 4 gb tek fanlı versiyonunu kullanıoyrum ve gayet 250 300 fps leri görüyorum shadow kapatıyorum benim kendi seçimim biraz fps yiyor çünkü.
bendede kapalı ama ben oraları göremiyorum işte

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı