RX 570 LoL Düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

İbrahimklcr

Hectopat
Daha fazla  
Oyuna girdiğimde kart 70-80 Watt kullanıyor. 400 FPS'e kadar çıkıyor. Ama 1 dk sonra 30-40 Watt kullanıyor. FPS Max 190 oluyor ve 130'a kadar dalgalanıyor. Oyun içi FPS limit yok team fight olunca malum FPS daha da düşüyor. Adrenalin 2020 sürüsünü denedim düzelmedi. Eski sürücüleri denedim bir türlü düzelmiyor. Sadece LOL'de sorun var. İşlemci Ryzen 2600 4.1 GHz 16 GB RAM Windows son sürüm sürücüler ve BIOS güncel. Kartı başlangıçta olduğu gibi hep 70 Watt üstünde kullanmanın yolu yok mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yüksek FPS Moda oyun türünde etili değil. Bu türde akıcılık 60'da başlar. Ekranın 60Hz ise zaten 400FPS alacağım diye uğraşman cehillikten öte boş iş. Aslında sabit bir konu yapmak lazım son günlerde Moba oyunda çok FPS almak isteyenler çoğaldı.

Ekranını 144'e sabitle ve oyna bu kadar basit. 400'e çıkmana gerek yok LOL'de.

Ben bir sıkıntı göremiyorum. Genel olarak 100-200 arası seyreder FPS değerleri. İsterseniz en iyi sistemi kurun gene o aralıkta alırsınız 5v5 maçta. Herhangi bir takılma, drop vs yaşamadığınız sürece sıkıntı yok. Zaten oyun hafif, kart için çerez geliyor. Neden durduk yere güç tüketimini arttırsın? Bu şekilde düşünün :)

Bende de 1060 mevcut. Aynı problem var ama çok etkilemiyor. Oyuna ilk girince 400 civarı fps alıyorum, oyun içerisinde 170 civarına geriliyor. 144fps'e sabitlediğim için çok etkilemiyor.

Dostum o sıkıntı sadece sende yok. Bu son güncellemeler ile fps sorunları ortaya çıktı mesela twitchde her hangi bir yayıncıdan bakarsan çok sağlam sistemli yayıncılarda bile 90 fps e kadar düştüğünü gördüm. :) Benimde canımı sıkıyordu bu fps olayı ama biraz araştırdımki durum böyle ..

Dostum o sıkıntı sadece sende yok. Bu son güncellemeler ile fps sorunları ortaya çıktı mesela twitchde her hangi bir yayıncıdan bakarsan çok sağlam sistemli yayıncılarda bile 90 fps e kadar düştüğünü gördüm. :) Benimde canımı sıkıyordu bu fps olayı ama biraz araştırdımki durum böyle ..
FPS'in ara ara 0 olması durumu sizde de oluyor mu? Konu sahibiyle aynı sisteme sahibim, R5 2600 ve RX 570. Bazen FPS 2-3 saniye boyunca 0 oluyor. Temiz kurulum mu istiyor bilgisayar, Adrenalin 2020 mi sıkıntılı anlamadım.

Yüksek FPS Moda oyun türünde etili değil. Bu türde akıcılık 60'da başlar. Ekranın 60Hz ise zaten 400FPS alacağım diye uğraşman cehillikten öte boş iş. Aslında sabit bir konu yapmak lazım son günlerde MOBA oyunda çok FPS almak isteyenler çoğaldı.

Ekranını 144'e sabitle ve oyna bu kadar basit. 400'e çıkmana gerek yok LOL'de.

Aşırı boş yapıyorsun senin zihniyetindeki adamlar Silver'da Bronze'da oyun oynar. Olay gözün görüp görmemesi değil oyunun başında aldığın 100 FPS sence oyun sonunda da 100 mü oluyor? Oyunla alakası olmayan adamlar anlamaz o FPS'leri, düşüşleri, farkı. Oyun sonu 60'lara bile düşse o başta aldığın 60 100 olmaz artık droplar olur, kasmalar olur. MOBA'da 500 alayım TF de 200 300 e bile düşse akıcılık devam eder ama 100'lerin altına düştü mü kasmalar başlar. Şunun farkını anlayın artık.

Ben hep sabit 60 FPS oynuyorum hiç kasma olmuyor. Senin bahsettigin drop zaten olması normal ama TF içinde FPS düşmesi zaten olacaktır.

60FPS akıcı dediğiniz GTA'da olur, Crysis'ta olur. Bu tarz oyunlarda olur. Knight Online'ı git 60 FPS oyna hadi sabit ne combo atabilirsin ne nova kaldırabilirsin fightta bu tarz oyunlarda ne kadar yüksek FPS alırsan o kadar iyidir. 60 FPS yeterli muhabbeti yapan adamlar 1050 1060 seviyesinde kart kullanıp içini rahatlatan insanlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı