R5 2500 GTX 1650 Super sistemin performansı düşük

West61

Hectopat
Daha fazla  
Masaüstünden oyuna döndüğüm zaman 1 2 saniyelik drop yiyorum. Özellikle arkada bir şey inerken aşırı drop yiyorum. Oyunlarda sistemin benchmark videolarını izledim oyunlarda benim almış olduğum değerlerden daha fazla değer alınıyor. Sebebi nedir? Problem işlemciden kaynaklı olabilir mi ve RAM yetersiz geliyor benchmarklara göre 15-20 FPS oynuyor arada aynı sistemde RAM bu kadar FPS arttıracağını sanmıyorum PSU da yetmiyor yüksek ihtimal ani FPS düşüşleri dropları yapar mı PSU?

Sistem özellikleri.
AMD Ryzen 5 2600.
GeForce GTX 1650 Super.
ASUS EX-A320M-Gaming anakart.
G.Skill F4-3200C16S-8gvkb Ripjaws V 8 GB DDR4 3200 MHz.
High Power 500W HP-500-A12s PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
Masaüstünden oyuna döndüğüm zaman 1 2 saniyelik drop yiyorum. Özellikle arkada bir şey inerken aşırı drop yiyorum. Oyunlarda sistemin benchmark videolarını izledim oyunlarda benim almış olduğum değerlerden daha fazla değer alınıyor. Sebebi nedir? Problem işlemciden kaynaklı olabilir mi ve RAM yetersiz geliyor benchmarklara göre 15-20 FPS oynuyor arada aynı sistemde RAM bu kadar FPS arttıracağını sanmıyorum PSU da yetmiyor yüksek ihtimal ani FPS düşüşleri dropları yapar mı PSU?

Sistem özellikleri.
AMD Ryzen 5 2600.
GeForce GTX 1650 Super.
ASUS EX-A320M-Gaming anakart.
G.Skill F4-3200C16S-8gvkb Ripjaws V 8 GB DDR4 3200 MHz.
High Power 500W HP-500-A12s PSU.

Dual channel 16 GB RAM olması bayağı fark yaratıyor RAM'den kaynaklı FPS diye düşünüyorum drop konusu ise arkada bir şey inerken demişsiniz SSD veya HDD kullanıyor musun? Markası ne? Epic Games hem indirme hem yazma işlemini aynı anda yaptığı için öyle şeyler olabiliyor (eğer ki Epic'den indirdiyseniz)

Dual channel 16 GB RAM olması bayağı fark yaratıyor RAM'den kaynaklı FPS diye düşünüyorum drop konusu ise arkada bir şey inerken demişsiniz SSD veya HDD kullanıyor musun? Markası ne? Epic Games hem indirme hem yazma işlemini aynı anda yaptığı için öyle şeyler olabiliyor (eğer ki Epic'den indirdiyseniz)

8 GB RAM var şu anda daha sonra alacağım kit şeklinde drop sadece arkada bir şey inerken olmuyor mesele arkadan müzik dinliyorsam oyuna döndükten 3-4 saniye sonra 1-2 saniyelik drop yiyorum sonra düzeliyor diğer oyunlarda değişiklilik gösteriyor SSD kullanıyorum Crucial 480GB SATA SSD var herhangi bir şey inerken yapıyor bu donmayı masaüstüne veya oyunda çoğu oyunda drop yiyorum zaten arkada bir şey inerken bu 2 katına çıkıyor.

Merhabalar, sisteme yeterli güç sağlanamadığı için PSU kaynaklı bir sorun olabilir. Çift kanal bellek kullanımı performansı gözle görülür bir şekilde etkilemektedir. Çift kanal bellek aldığınızda BIOS üzerinden çalışma frekansını yükseltmeyi unutmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı