R5 2600 ve GTX 1650 Super sistemin fanları ses çıkartıyor

Semih Kaya11

Femtopat
Arkadaşlar yeni PC aldım ve kasa fanları normal çalışmasına rağmen ses yapmamsına rağmen işlemci ve ekran kartı galiba birazda PSU çok ses yapıyor işlemcinin fanını düşürmeyi denedim BIOS'tan default falan yaptım 1900 RPM'den 1600 falan düştü en fazla ekran kartı zaten kendi halinde ama beni gerçekten rahatsız ediyor geceleri falan kulaklık takmama rağmen duyuyorum biraz. Tabii bir şey açık değilken bana bir çözüm önerir misiniz sistem tozlu falanda değil.
R5 2600 wraight Stealth.
Galax GTX 1650 Super.
High Power 600W 80+ Bronze eco sertfiika.
Ses burada.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arada kasanın ön tarafı ful mesh üst zaten mesh yan tarafta tamperli camın aşağısıda ızgaralı yani bana fazla ses getiriyor olabilir mi bilmem ama.
Bu da boştaykenki değerler.

sssssssssss.png

Dosya Ekleri

• sssssssssss.png
    sssssssssss.png
    130,7 KB · Görüntüleme: 32
Aynı problem bende de var, ses çıkmıyor değil arkadaşlar, normalden farklı rahatsız edici bir ses çıkıyor onun için çözüm arıyor arkadaş.

Biraz da kasa ile alakalı ancak buna zamanla alışırsın mesh yerine full cam bir kasan olsaydı bu sefer de kötü hava akışından sıcaklık gözüne batardı. Psu da biraz fazla ses yapıyor olabilir tavsiyem internette daha az desibele sahip fanlar var onlara bakabilirsin psu için de yük altına girmeden fanları çalışmayan psulara bakabilirsin. Onun dışında bir sorun yok gibi

Aldığın ürünlerin sana sunabildikleri fiyatı ile alakalı konfor oranıda değişiyor. Corsair, FSP gibi güç kaynaklarının çalıştıklarını bile duyamazsın. Bu 2 markanın güç kaynaklarını kullanıyorum. Gecenin sessizliğinde bile ses yok. Stok Ryzen işlemci fanı'da ses çıkartır. Onun için'de güzel bir hava soğutma çözümü gerekir. Bunların hepsi maliyet. Eğer ses takıntın varsa değiştirebilirsin. Bu tamamen sana kalmış. Benimde ses takıntım oldukça fazla. Nerdeyse Corsair'in RGB fanlarından Noctua'nın çirkin fanlarına geçicek kadar.

Arkadaşlar yeni PC aldım ve kasa fanları normal çalışmasına rağmen ses yapmamsına rağmen işlemci ve ekran kartı galiba birazda PSU çok ses yapıyor işlemcinin fanını düşürmeyi denedim BIOS'tan default falan yaptım 1900 RPM'den 1600 falan düştü en fazla ekran kartı zaten kendi halinde ama beni gerçekten rahatsız ediyor geceleri falan kulaklık takmama rağmen duyuyorum biraz. Tabii bir şey açık değilken bana bir çözüm önerir misiniz sistem tozlu falanda değil.
R5 2600 wraight Stealth.
Galax GTX 1650 Super.
High Power 600W 80+ Bronze eco sertfiika.
Ses burada.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arada kasanın ön tarafı ful mesh üst zaten mesh yan tarafta tamperli camın aşağısıda ızgaralı yani bana fazla ses getiriyor olabilir mi bilmem ama.
Bu da boştaykenki değerler.

sssssssssss.png
Kasanın kumandası ya da fan kontrolcüsü var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı