R5 2500X ile RX 570 Darboğaz yapar mı?

ahmetongl

Decapat
Core performance boost kapattım. Ancak 4 GHz'e çıkamıyor. Yine de RX 570 besleyebilir mi? Çok aklıma takıldı son günlerde, nedense LOL'de drop yiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam MSI Afterburner Programını kullanarak bize oyun içi veri değerlerinizi paylaşırsanız net bir şey diyebilirim.

Benim bildiğim Ryzen işlemciler Dual-Channel RAM konusunda oldukça ısrarcılar. RAM'i 16 GB yapmaya bakın.

Darboğaz yapmaz gibi. Isı değerlerini atar mısınız belki ısınmaktan dolayı performansınız düşüyordur? :kararsız:

Benim bildiğim Ryzen işlemciler Dual-Channel RAM konusunda oldukça ısrarcılar. RAM'i 16 GB yapmaya bakın.

Darboğaz yapmaz gibi. Isı değerlerini atar mısınız belki ısınmaktan dolayı performansınız düşüyordur? :kararsız:
LOL'de işlemcim 55 derece, ekran kartım 51 derece oluyor. PUBG'de işlemci 79 dereceler çıkıyordu Core Performance Boost kapattım işlemcim şuan en fazla 63 görüyor, ekran kartım 74 civarı oluyor.
Hocam MSI Afterburner Programını kullanarak bize oyun içi veri değerlerinizi paylaşırsanız net bir şey diyebilirim.
Oyun içi verilerim iyi. LOL'de bu sistemle orta ayarda 250 fps alan varmış ancak ben ortada 200'ü göremiyorum. Ekran kartını en yüksek performansa almak vs. varsa söyler misiniz?

@ahmetongl O zaman sorun belki Dual-Channel olmamasından kaynaklanıyor. Çünkü dediğim gibi Ryzen Dual-Channel konusunda oldukça ısrarcı:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
(Ki bu Intel işlemci testi)

Darboğaz yapma ihtimali Donald J. Trump'ın Türkiye'ye gelip Şanlıurfa'da çiğköfte yiyip. Karadeniz'de horon tepmesi darboğazdan daha mümkündür.

@ahmetongl O zaman sorun belki Dual-Channel olmamasından kaynaklanıyor. Çünkü dediğim gibi Ryzen Dual-Channel konusunda oldukça ısrarcı:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
(Ki bu Intel işlemci testi)
Videodaki işlemci 8700K ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı