R5 2500X ile RX 570 Darboğaz yapar mı?

@ahmetongl Sanırım anlatmak istediğiniz işlemciye daha az yük bindirmek değil mi yoksa ben mi yanlış anladım? :kararsız:

Hangi ayarlarda oynuyorsunuz oyunu?
Maç ortasında en yüksekte 120 fps falan ama fightta 90 civarı. Anlatmak istediğim NVİDİA ekran kartlarında denetim masasından kalite veya performans diye seçiliyor ancak AMD'de bu iş nasıl oluyor onu merak ettim. Bide benim ekran kartım sanki yavaş çalışıyo gibi geldi 900 MHz'de çalışıyor LOL'de.

Core performance boost kapattım. Ancak 4 GHz'e çıkamıyor. Yine de RX 570 besleyebilir mi? Çok aklıma takıldı son günlerde, nedense LOL'de drop yiyorum.
dostum işlemcin ekran kartını ne kadar beslediğini öğrenmeden sana yardımcı olmamız zor.
çünkü sonuçlardan her yere varılabiliyor. ama şunu bil işlemcin gayet iyi bir işlemci hiç bir sorun çıkmaz. Darboğaz olmasıda çok zor.

@ahmetongl Gaming diye bir ayar vardı belki oradadır. Ben milattan kalan bir ekran kartı (HD 7670M) kullandığım için yerini bilmiyorum. Bu arada işlemci ve ekran kartı kullanımı kaçta geziyor onu da söyleyebilir misiniz acaba?

Core performance boost kapattım. Ancak 4 GHz'e çıkamıyor. Yine de RX 570 besleyebilir mi? Çok aklıma takıldı son günlerde, nedense LOL'de drop yiyorum.

İmkanı yok, darboğaz yapmaz. Darboğaz yapsa bile görülmeyecek kadar düşüktür, o da "yanılma payımız" olsun. Sonuçta darboğaz olmayan hiçbir sistem yoktur, ufak veya fazla. Fakat genel itibari ile, AMD Ryzen™ 5 2500X o ekran kartını rahatla besleyebilir.

@ahmetongl Gaming diye bir ayar vardı belki oradadır. Ben milattan kalan bir ekran kartı (HD 7670M) kullandığım için yerini bilmiyorum. Bu arada işlemci ve ekran kartı kullanımı kaçta geziyor onu da söyleyebilir misiniz acaba?
Ekran kartı %1 veya %10 arasında geziyor genelde ortada, işlemci %30 ile %60 arası hiç tam yükte görmedim.
İmkanı yok, darboğaz yapmaz. Darboğaz yapsa bile görülmeyecek kadar düşüktür, o da "yanılma payımız" olsun. Sonuçta darboğaz olmayan hiçbir sistem yoktur, ufak veya fazla. Fakat genel itibari ile, AMD Ryzen™ 5 2500X o ekran kartını rahatla besleyebilir.
Ancak Core Clock kapalı yani 3.6 GHz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı