R5 2500X sistem donuyor ve monitör kapanıyor fakat kasa çalışıyor

hubble

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Monitör kapanıyor fakat kasa hala aktif çalışıyor, reset atmadan düzelmiyor. Sorun ekran kartı mı, anakart mı, PSU mu?

Sistem özellikleri.

Ryzen 5 2500X.
ASUS B450M PRO GAMING anakart.
ASUS RX580 ROG STRIX 9 GB ekran kartı.
Corsair H100X 240mm sıvı soğutma.
Corsair 2x8 16 GB 3200 MHz RAM.
1 TB James Donkey M.2 SSD.
600+80 High Power PSU.

Monitörden olabilir. Monitörün güç girişini kontrol et. Eğer bir şey yoksa monitör ile ekran kartı uyumulu diye bak.

Monitör kapanıyor fakat kasa hala aktif çalışıyor, reset atmadan düzelmiyor. Sorun ekran kartı mı, anakart mı, PSU mu?

Sistem özellikleri.

Ryzen 5 2500X.
ASUS B450M PRO GAMING anakart.
ASUS RX580 ROG STRIX 9 GB ekran kartı.
Corsair H100X 240mm sıvı soğutma.
Corsair 2x8 16 GB 3200 MHz RAM.
1 TB James Donkey M.2 SSD.
600+80 High Power PSU.
Ramlerin slotlarını değiştirerek deneyin. Eğer olmaz ise Ramleri teker teker çıkartarak deneyin. Yine olmaz ise Bios pilini çıkartıp 10dk kadar bekleyin ve geri takın.

Bende de aynısı oluyordu bütün parçaları tek tek denedim en son PSU'yu denemiştim neyseki elimde vardı onu taktım ve 3 hafta oldu neredeyse sıkıntısız çalışıyor.

Bende de aynısı oluyordu bütün parçaları tek tek denedim en son PSU'yu denemiştim neyseki elimde vardı onu taktım ve 3 hafta oldu neredeyse sıkıntısız çalışıyor.

Düzeldi mi sizde? Bende de aynı sorun var. Sıcaklık normal, oyundayken güç harcarken yüzüme kapanıyor, kasa çalışıyor PSU değiştirmeyi düşünüyorum ama boşa da değiştirmek istemiyorum, eğer sorun PSU'da değilse.

Yeni konular

Geri
Yukarı