R5 2600 94 derece

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Sigortacı
Merhabalar.
Normalde aşırı kontrol etmezdim. Bugün RDR Online'a girdiğimde bakmak istedim. İşlemci sıcaklığım 94 dereceye kadar çıktı.
Kasam MSI MAG Forge 100M ve stok soğutucu ile kullanıyorum. İşlemcime herhangi bir OC yapmadım. Neden böyle olduğuyla ilgili bir bilgisi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinizin termal macun yenilemesini en son ne zaman yapmıştınız. Malum termal macun ısı iletiminde en önemli faktörlerden. Eğer kuruduysa bu normaldir.

Anladım. Kasanızın hava akışı iyi mi bilmiyorum ama bazen işlemci fanı tam oturmadığı zamanda tam soğutma yapamıyor olabiliyor. Başka bir seçenek de stok fan yeterli gelmiyor olabilir. Başka oyunlarda da sıcaklık değerleri böyle mi?
Dediğim gibi hocam fazla kontrol etmiyordum. RDR'de bugün 94'leri gördüm.

Kasalarımız aynı RDR oynamıyorum fakat ön paneli temizle soğutucuyu sars biraz oynarsa yeniden montajla, macunu kalın sürdüğümüzde aynı sorun çıkabilir.
Yüksek ihtimal tozlanmıştır.

Kasalarımız aynı RDR oynamıyorum fakat ön paneli temizle soğutucuyu sars biraz oynarsa yeniden montajla, macunu kalın sürdüğümüzde aynı sorun çıkabilir.
Yüksek ihtimal tozlanmıştır.
Az önce bilgisayarı kapatıp denedim hocam. Fan oynamıyordu. İçi de abartılacak kadar da tozlanmamıştı. Büyük ihtimalle MSI'ın sıvı soğutmasını alacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı