R5 2600 95 dereceye çıkıyor

Tamam kanka haklısın aynen.
Sorunun ne dostum? Ya, haksız çıkmayı hazmedemiyorsun. Aklıma başka bi' şey gelmiyor çünkü. CPB gereksiz, kapatılmasını söyledim. Bana önemliymiş gibi, yorum yapıyorsunuz. Termal macun sürsün, üstüne CPB kapasın. Onun için daha değil mi? Neyin atarını yapıyorsunuz?

Sorunun ne dostum? Ya, haksız çıkmayı hazmedemiyorsun. Aklıma başka bi' şey gelmiyor çünkü. CPB gereksiz, kapatılmasını söyledim. Bana önemliymiş gibi, yorum yapıyorsunuz. Termal macun sürsün, üstüne CPB kapasın. Onun için daha değil mi? Neyin atarını yapıyorsunuz?
Kanka kasasının modelini sormamın sebebi var demek ki? Yazıklarımı okuyor musun da yanıt veriyorsun? Cahille tartışacak modum yok iyi forumlar.

Kanka kasasının modelini sormamın sebebi var demek ki? Yazıklarımı okuyor musun da yanıt veriyorsun? Cahille tartışacak modum yok iyi forumlar.
Hâlâ kasa diyor. Abicim, CBP kapa dedim. Gerek yok dedin. Gerek olmaması için bi' sebep yok. Yaz sıcağında onu kapatmamak için bi' adet mantıklı seçenek sunamazsın bana. Cahil demesi, ayrı komik. Eleştiri hazmedemeyen arkadaş.

Hiç gerek yok.

Kasanızın markası modeli nedir? En son ne zaman kasanızı temizlediniz ve termal macun değiştirdiniz?
Dark Diamond Pro kasam var 2 senedir kullanıyorum macun değiştirmedim. Biosta işlemci kısmında CPB değil de Turbo Mode yazıyordu onu devre dışı bırakmama rağmen işlemci hala 93-95 arasında geziyor. İşlemci fanı yerine tam oturmuş onu da kontrol ettim fakat onu kontrol ederken gözüme ilişene bir bakın.
IMG_5505.png

Dark Diamond Pro kasam var 2 senedir kullanıyorum macun değiştirmedim. Biosta işlemci kısmında CPB değil de Turbo Mode yazıyordu onu devre dışı bırakmama rağmen işlemci hala 93-95 arasında geziyor. İşlemci fanı yerine tam oturmuş onu da kontrol ettim fakat onu kontrol ederken gözüme ilişene bir bakın.Eki Görüntüle 1443680
Göze ilişmiyor hocam göze giriyor durum. :D

İyi bir temizlik + termal macun değişimi şart. Hatta ekran kartı da ısınıyorsa ona da aynı işlemleri uygulayın.

Dark Diamond Pro kasam var 2 senedir kullanıyorum macun değiştirmedim. Biosta işlemci kısmında CPB değil de Turbo Mode yazıyordu onu devre dışı bırakmama rağmen işlemci hala 93-95 arasında geziyor. İşlemci fanı yerine tam oturmuş onu da kontrol ettim fakat onu kontrol ederken gözüme ilişene bir bakın.Eki Görüntüle 1443680
Kasanız hava almıyor öndeki panel sökülüyorsa söküp sıcaklıkları test edebilirsiniz ayriyetten Termal macun değişimi ve tozların temizlenmesi gerekiyor.

Kasanız hava almıyor öndeki panel sökülüyorsa söküp sıcaklıkları test edebilirsiniz ayriyetten Termal macun değişimi ve tozların temizlenmesi gerekiyor.
Yarın termal macun almayı planlıyorum. Genel temizliğini de yapıcam kasanın teşekkürler fikirleriniz için. Sorun fizikselmiş dediğiniz gibi.

İşlemci fanı yerine tam oturmuş onu da kontrol ettim fakat onu kontrol ederken gözüme ilişene bir bakın.
Eki Görüntüle 1443680
''Bilgisayar 2 senedir bende sadece kasa temizliğini yaptım.'' dediğin ve kasa, soğutucu hakkında bilgi vermediğin için akla ilk voltaj yüksekliği geliyor. Bakım işlemi bittikten sonra ısı kontrolü yap ve ortalamanın üstünde olursa CPB kapatmayı unutma. İşlemciyi tam güç kullanmak istiyorsan rehberlere bakarak kendi voltaj değerlerini girebilirsin.

Boştayken işlemcinizin yük durumuna bakın. İşlemcinizi kullanan ve gereksiz olduğunu düşündüğünüz uygulamaları silin. Stok soğutucu kullanıyorsanız soğutucu ızgaranın arasında toz birikintilerinin olup olmadığına bakın. Aynı şeyi soğutucu fan için de yapın. Eğer soğutucu malzemeler temizse sistemin kurulu olduğu diske format atmayı ve sistemin baştan düzgün bir şekilde çalışmasını da deneyebilirsiniz. Sorununuzu bu da çözmese 200-300TL bandında uygun fiyatlı kule tipi soğutucuların mutlaka sıcaklığa etkisi olacaktır.

Bu soğutucunun şu an neredeyse hiçbir görevi yok. Fandan gelen hava en fazla tozların dalgalanmasına yarıyordur. Bir bilgisayarcıya götürerek hava tabancası ile temizleyin ve lütfen bilgisayarınıza iyi bakın ki oda size iyi baksın. Bir şeyi temizlemek için kirlenmesini beklemenize gerek yok 🙂

Son düzenleme:

Geri
Yukarı