R5 2600 bilgisayar aniden kapanıyor

RAM
Corsair Vengeance 16 GB 3200MHz 8x2
SSD veya HDD modeli
JAMESDONKEY JD512 512GB M2 SSD-ADATA SU630 SSD
Ekran kartı
RTX 2060 Super 8 GB
Anakart
Gigabyte B450M S2H
İşlemci
R5 2600
Bilgisayarım.
İşlemci: R5 2600.
Ekran kartı: RTX 2060 Super 8 GB.
RAM: Corsair Vengeance 16 GB 3200MHz 8X2.
Anakart: Gigabyte B450M S2H.

Bilgisayar bazen durduk yere bir anda kapanıyor ayrıca RAM'leri 3200 MHz'ye çıkartınca bilgisayar açılıyor biraz geçtikten sonra hemen kapanıyor 2400MHz'ye çekince bir şey olmuyor ama son zamanda sürekli kapanıyor. Kapanma dediğim görüntü gidiyor klavye mouse un ışıkları sönüyor ama fanlar falan çalışıyor ekran kartının vs. reset atıyorum bazen açılıyor bazen açılmıyor açılasıya kadar deniyorum öyle açılıyor. Benim sorunum ne çözebilir misiniz işlemci yetmiyor sanırım ekran kartı darboğaz oluyor ya da başka bir şey mi var anlamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
XMP seçenekleri nasıl anlamadım.

XMP seçeneklerini BIOS üzerinden teker teker değiştirin ve yeniden başlatın sorunu test edin. Açılan pencereden profile1, profile2, disable veya Auto gibi seçenekleri.
Bu kısımdan:

1645723942325.png

XMP seçeneklerini BIOS üzerinden teker teker değiştirin ve yeniden başlatın sorunu test edin. Açılan pencereden profile1, profile2, disable veya Auto gibi seçenekleri.
Bu kısımdan:

Eki Görüntüle 1314947
onu zaten kurcaladım profil1 ve disable var disable a aldığımda 2100 mhz olarak çalışıyo elle 2400mhz e çıkartıyorum sıkıntı olmuyo ama ben 3200 mhz olarak kullanmak istiyorum profil 1 de 3200 mhz e göre ayarlanmış onu açınca mavi ekran aniden kapanma vs. gibi sorunlar başlıyo
şimödi downgrade yapıp deniycem bide

Onu zaten kurcaladım profil1 ve disable var disable a aldığımda 2100 MHz olarak çalışıyor elle 2400MHz'e çıkartıyorum sıkıntı olmuyor ama ben 3200 MHz olarak kullanmak istiyorum profil 1 de 3200 MHz'e göre ayarlanmış onu açınca mavi ekran aniden kapanma vs. gibi sorunlar başlıyor.
Şimödi downgrade yapıp deneyeceğim bir de.

İşlemcin ve anakartın, RAM'ler için hangi MHz destekliyorsa ona göre çalıştırır.

PC özelliklerini attım şu an benim RAM'leri desteklemeyen anakart ve işlemcimi anakartı değiştirsem?

Hayır. Sadece RAM'leri değiştirsen olur.
Sana işlemcinin desteklediği RAM'lerin listesini atacağım(model kodunu) Ondan bakarak RAM değiştirmesi yaparsan sana kalmış.
Sorunun kaynağı RAM olduğundan dolayı, desteği kesiyorum.

Bu cevabımı çözüldü olarak işaretle. R5 2600 bilgisayar aniden kapanıyor

Hayır. Sadece RAM'leri değiştirsen olur.
Sana işlemcinin desteklediği RAM'lerin listesini atacağım(model kodunu) Ondan bakarak RAM değiştirmesi yaparsan sana kalmış.
Sorunun kaynağı RAM olduğundan dolayı, desteği kesiyorum.

Bu cevabımı çözüldü olarak işaretle. R5 2600 bilgisayar aniden kapanıyor

ADATA XPG DDR4 3200 2X8GB DT60 RGB AX4U320038G16A-DT60​

bu ürün uyuyormu yada daha uygun bişey varmı

@altotziki

Geri
Yukarı