R5 2600 boşta 50 55 derece

EmirOzdemir12

Centipat
Ryzen 5 2600 işlemcim var ve PC'yi yeni topladım CPU boşta 50 55 arası dolaşıyor. Oyunlarda örneğin Valorant'da 72 70 derece oluyor. Apex Legends'da ise 75 76 derece.
Ve şu an sıvı soğutma lamayı düşünmüyorum çünkü şu an bütçem yok. Ağustos'a kadar beni idare eder mi sıkıntı olur mu?

Termal macun yenileyin ve donanımsal temizlik yaptırın. Benim de Valorant'ta temizliği yeni yaptırmama rağmen 85 derece alıyorum.

Ryzen 5 2600 işlemcim var ve PC'yi yeni topladım CPU boşta 50 55 arası dolaşıyor. Oyunlarda örneğin Valorant'da 72 70 derece oluyor. Apex Legends'da ise 75 76 derece.
Ve şu an sıvı soğutma lamayı düşünmüyorum çünkü şu an bütçem yok. Ağustos'a kadar beni idare eder mi sıkıntı olur mu?

Hocam sistemi açtığınızda hemen mi 50-55 derece yoksa bir oyundan çıktınız geziniyorsunuz sitelerde falan öyle mi 50-55 derece? Oyunlarda normal ama.

Bence illa sıvı soğutma almana gerek yok işlemcinin stok fanını kullanıyorsan kule tipi bir fan alabilirsin.

Benim de şuan 50-55 arası. Termal macun sipariş ettim.Olursa olur olmazsa da satayım bu dünyayı. Tavsiyem çok fazla kafaya takma. Oynan gitsin. 85 i geçmeyene kadar bişey olmaz. En fazla MHz düşürü o da biraz fps kaybı. Dediğim gibi oyna gitsin. Şimdilik idare et. Her şeyin fiyatı fahiş. Şu virüs bitsin, insanlar sokağa çıksın ucuzlar her şey.

(İki tane oyun oynayacam diye dünya kadar para döktüm ben. 2.200Tl gitti.2-3 tane parçaya hem de. Babam asgari ücretle çalışmasa, benim param olsa canın sağolsun diyecem. Ama işte maddiyatsızlık ve emperyalistler.)

Stok fan ise normal değerler. Ben de 1 sene stok soğutucu ile kullandım. Sorun da yaratmaz.
Şuan Artic 34 Duo hava soğutma kullanıyorum. Boşta 30-35 derece ve oyunlarda 45-50 derecede takılıyor :D

Bilgisayarı yeni topladıysanız bu değerler normal değil. Kasanın hava akışı düzgün mü? BIOS'da AMD CBS sekmesinden Core Performance Boost seçeneğini devre dışı bırakıp tekrar bakar mısınız sıcaklıklara?

Geri
Yukarı