Çözüldü R5 2600 CPU kullanımı her zaman %100

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mr.Spy[TR]

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim:
  • Ekran kartı: RX580 8 GB OC GP.
  • İşlemci: Ryzen 5 2600.
  • RAM: Corsair 8x2 3200MHz.
  • Anakart: B450M A PRO Max.
GTA 5 ve CS:GO gibi oyunlarda işlemci kullanımım görev yöneticisinden bakınca %100'den aşağı düşmüyor. MSI Afterburner'dan baktığım zaman ise %30 %40 arası gidip geliyor. Buna rağmen CS:GO gibi hafif bir oyunda sabit 100FPS alırken işlemcim hem ısınıyor hem kullanım oranı çok gözüküyor.

Ekran kartım 50 derecelerdeyken işlemcim 60 65 arası ve işlemcimde kule tipi soğutucu var.

Not: Çoğu oyunda böyle oluyor. Görev yöneticisinden bakınca oyun %30 %40 gözüksede o an çalışan Discord vb. %1 kullanırken %20'ye çıkıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Rufus programını kullanırsanız sorun olmaz, olduğu takdirde de yeni konu açarsanız yardımcı oluruz. Kolay gelsin. :)

Hocam iyi akşamlar CS:GO kurdum ve oynadım 20dk falan işlemci kullanımı %14 %26 arası gezdi format düzeltti.

Hocam format attım düzeldi. Biraz erken görseydim iyi olabilirdi.

Dosya Ekleri

• resim_2021-07-02_142002.png
    resim_2021-07-02_142002.png
    221,8 KB · Görüntüleme: 27
Cheat Engine kullanıyorsunuz. Muhtemelen onu bulmuş da onun işlemciyi %100 yapacağını zannetmiyorum.

Peki hocam, ben bir ara Windows 10 lisansı alamamıştım. Bundan dolayı KMSpico yüklemiştim, o sıkıntı eder mi acaba? Sileli çok olmuştu ama içerde kalmış olabilir sonuçta.
Şu an deneme sürümü kullanıyorum, hala alamadım, çok pahalı. 😅
Bilgisayara direkt format mı atsam acaba bilemiyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı