R5 2600 yüksek CPU kullanımı

Özgür Adam

Hectopat
Yer
Bursa
Merhaba arkadaşlar, başlıkta belirtiğim gibi işlemcim belli başlı oyunlarda %90 %97 kullanıyor bu arada ekran kartım %60 ile %80 arası geziyor ve haliyle FPS düşmesi yiyorum. CPU boştayken kullanım neredeyse yok oyuna girdiğim zaman sapıtıyor. Virüs testi yaptım sorun çıkmadı. Driverlerim hepsi güncel. 1080P oynuyorum. Windows 2004 güncellemesinden süpheleniyorum ya da başka bir şey yardımlarını bekliyorum.
Sistemim.
R5 2600.
MSI GTX 1660 Super Gaming X.

RAM DDR4 8 GB 3000 MHz.

ASUS VP248H 75Hz Gaming monitör.

PSU 500Watt 80+

Son düzenleyen: Moderatör:
Kartı yeni aldım sadece 3 tane oyun yüklü. Assassin's Creed syncate bunda patlama hareketli sahnelerde drop yiyorum. PUBG Mobile onda CPU kullanımım %30 %60 arası bir de Hitman 2016 CPU % 80 %98 arası kalabalık ortamda FPS 35 40 düşüyor.
Optimizasyonu kötü olan 3 oyunda denemişsiniz hocam. Aynı RAM'den bir tane daha alırsanız düzelir büyük ihtimal.

Çift kanal ve tek kanal RAM arasında gözle görülebilir bir fark var diyebilirim. Kaldı ki 8 GB çoğu oyun için yetersiz. Aynı MHz değerine sahip bir RAM daha alın.
[/Quot.
Çift kanal ve tek kanal RAM arasında gözle görülebilir bir fark var diyebilirim. Kaldı ki 8 GB çoğu oyun için yetersiz. Aynı MHz değerine sahip bir RAM daha alın.

Adata XPG Gammix D10 8GB 3000MHz DDR4 Ram Fiyatı bende bu RAM vardı gidip aynısında aldım fakat birisinin chipseti Samsung digeri başka bir şey olduğu için 16 GB görünüyor fakat 7.95 kullanabilir alan gözüküyor. Üstüne karantinadayım aldığım firma 5 günü geçtiği için geri alamayız dedi. 350TL param çöpe gitti anlayacağınız. ./
2x8 sorununuzu çözebilir. Mümkünse aynı RAM'den bir adet daha satın alın.

3 Gün önce aynısından bire bir aldım sadece chipsetleri başka firma olduğu için kullanılabilir alan 7.95 gösteriyor.
arkadaşlar sorunum uzun zamandan sonra ve bilgisizliğimden dolayı dolayı gözümün önündeki olayı görmemişim. Sorun tamamen işlemci çekirdeğinden kaynaklıymış.
Arkaşlar sorunum gözümün önündeymiş ve bilgisizliğimden dolayı farkedememişim. İşlemci çekirdeklerini 6 yerine hep 4'te kullanmışım haliyle oyunlarda yüksek CPU kullanımı yapıyormuş. Kesinlikle sanallaştırmayı açık yapın benim gibi gidip kapatmayın. :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı