R5 2600 CS:GO düşük CPU kullanımı

anakartın chipset sürücüleri yüklümü ? o.c işlemini biostan mı yoksa ryzen master üzerinden mi yaptın ? core performance boost, kapattınmı o.c işleminden önce ?

Sistem özelliklerini belirttim. Sence bu sistemin CS:GO gibi bir oyunu kaldıramaması saçma gelmiyor mu? Lütfen biraz daha bilgili olalım.

Tüm driverlar (Chipset,GPU,ses,ethernet vs.) güncel, bios(UEFI) dahil.

Başlatma seçeneklerim:
Kod:
-high -nojoy +mat_queue_mode 2 -threads 12 -novid -tickrate 128 -freq 144 +exec over_brave -processheap

CFG'em ektedir.

1- Bios üzerinden yaptım.
2- Hayır kapatmadım.

Dosya Ekleri

• over_brave - Kopya.txt
    12,3 KB · Görüntüleme: 91
Galiba bu sorun çözülemeyecek.

Maalesef değil. Dediğim gibi internetteki test videolarına bakarsanız görürsünüz. Orada full + full ayarlarda testleri gerçekleştiriyorlar.

Ki çözünürlüğü 1280x960'da alsam aynı değerler. Sadece ekran kartı kullanımı azalıyor.

Demek ki işlemcinizi sınırlayan bir şey var..
Oyunu -threads x koduyla başlatın. Kaç çekirdek varsa x yerine onu yazın.
Oyun içinde çoklu CPU ayarı etkin olmalı.
Oyun haricinde işlemciyi sınırlayan bir program VS varsa kaldırın.

Sistem özelliklerim:
  • Aorus RX 580 4G.
  • Ryzen 5 2600 - O.C. 3.85GHz.
  • Cooler Master tek fanlı sıvı soğutma.
  • 8x2 3000 MHz RAM.
  • ASUS TUF B450M.
Konuya gelirsek, CS:GO'da CPU kullanımı %17'inin üstüne çıkmıyor fakat hep 3.85 GHz hızında çalışıyor ve sıcaklığı 55 derecede seyrediyor. GPU ise %100 kullanım yapıyor 55 derece seyrediyor. CS:GO'da normalde almam gereken minimum FPS değeri 300 olması gerekirken, 100 ila 250 arasında seyrediyor. Ortalama 160.

Oyun grafik ayarları:
1920x1080 çözünürlük,
Gölge en düşük,
Model yüksek,
Efekt düşük,
Shader orta ayarlarında.

Sorunun CPU kullanımının bu kadar az olmasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Normalde %40'da seyretmesi gerekirken %17'nin üstüne geçmiyor ve internette bulunan tüm CS:GO rehberlerini gerçekleştirdim fakat nafile. Bu konuda yardımcı olacak varsa çok mutlu olurum.

Sorunu çözdün mü?

Geri
Yukarı