R5 2600 GTX 1660 Super oyunlarda kasma

Frks3vncc

Centipat
Öncelikle herkese merhaba umarim yanlış yere açılmamıştır konu. Sorunum GTX 1660 Super'in PUBG sergilediği performans 1080P Low'da oynuyorum, vikendi haritasında FPS yer yer 50-60'lara kadar düşüyor. MSI Afterburner ile kontrol ettigimde ekran karti kullanımı %50'yi geçmediğini fark ettim. 1080P Ultra'ya gectigimde ise yine vikendi haritasinda FPS'min. 50-60 Max 90-100 oldu oyunda akıcılık "0" benim şüphelendiğim bir husus var. Kasa ve PSU'su ikisi de Frisby'nin ürünü acaba ekran kartı istediği gücü alamıyorda o yüzden mi FPS düşmesi yiyorum? Şimdiden teşekkür ederim.
Sistem: B450M-K.
ASUS Dual GTX 1660 Super Evo 6 GB.
R5 2600.
Corsair Vengeance 8x2 16 GB 3000MHz RAM.
Kasa ve PSU: Frisby 700 Watt.

Son düzenleyen: Moderatör:
PC'yi alali 1.5 ayi gececek şu anda bir sıkıntı yok Allah'in izniyle 😂 biraz da teknoloji işi şans diyorlar harbiden öyle yani Vatan'dan OEM ürün aldim tüm parçaların ayri ayrı garantisi var inşallah sorun çıkarmaz.

PSU bilgisayarın kalbi aslında ama maalesef bir çok kullanıcı bunu es geçiyor. Tahminen kullandığınız fisby psu 500 watt zor bela veriyordur en yakın zamanda psu değiştirmenizi öneririm.

Ayrıca userbenchmark gibi karşılaştırma sitelerinde sisteminizi bir test edin. bakalım hangi bileşeniniz testlerde diğer kullanıcılara göre düşük değer verecek.

Geri
Yukarı