R5 2600 işlemcinin kullanımını ve voltajı düşürülebilir mi?

hakan44

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarımda 2 adet RX 580 ile kazım yapıyorum ve kasa normal bir oyuncu kasası. AMD Ryzen 5 2600 işlemci var. Bu işlemcinin çalışma hızını ve voltajını BIOS'tan düşürebilir miyim? Amaç 5-10W da olsa enerji tasarrufu olsun ve kasadaki fanlarda LED aydınlatma var onları da kapatmak istiyorum ama yapamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bilgisayarımda 2 adet RX 580 ile kazım yapıyorum ve kasa normal bir oyuncu kasası. AMD Ryzen 5 2600 işlemci var. Bu işlemcinin çalışma hızını ve voltajını BIOS'tan düşürebilir miyim? Amaç 5-10W da olsa enerji tasarrufu olsun ve kasadaki fanlarda LED aydınlatma var onları da kapatmak istiyorum ama yapamadım.

İşlemciyi bozma ihtimalin yüksek olabilir. Bence bulaşma.

İşlemciyi bozma ihtimalin yüksek olabilir. Bence bulaşm
Donanıma işlemciye zarar verecek türden degil sadece basit degişikliler yapılıyor bazen fazla ısınan işlemcilerin woltajını düşürüyorlar o türden bişey bilmem anlatabildim mi .
Hız düşürmeden bile baya voltaj düşürülüyor. Yükteki tüketimden 10w düşürebilirsin rahat.
Nasıl peki bende bunu soruyorum ?
7/24 kripto para madenciliği yapacak iseniz işlemcinin hızını olabildiğince kısabilirsiniz bence, 3 GHz için 0,8-0,9 volt falan denersiniz.
PC hevios yüklü başka bişeye kullanmıyorum enerji tüketimini azaltmak amacım .

Son düzenleme:

Geri
Yukarı