R5 2600 işlemcinin pini yamuldu

Adam sadece çalıştırmış o kadar elektik gelmiş peki sonra? Hiçbir şey belli değil Windows'a girmemiş, mesela bir Cinebench testi yapmamış PC kullanmamış. Bence çok sakat bir iş.
Hocam bu adam Intel CPU üzerinde deniyordu BIOS giriyordu peşinden oyun da oynuyordu da bulamadım. Kusura bakmayın bulunca atacağım o videoyu da.

Ve size katılıyorum. Sakat bir iş olduğunu desteklemek amacıyla yorumumda çok riskli olduğunu belirtmiştim.

Hocam orası değil. Onun sağı, baktım ama anlayamadım. Önemli bir pin mi ikisi de? @Eray T @Enes3078 @Yener K. hocam bir bilginiz var mı acaba?
Sarı karenin bulunduğu yer, üçgenin olduğu yer. Yani benim dediğim doğru.

1678995934188.png

1678995946117.png

Üçgenin olduğu yerde 4 pin eksik. Diğer yerlerde ise 3 pin eksik.

Evet ve az_bıtclk PIN'i anakartın sesini yöneten pinmiş. 2 gündür ses sorunu çekmemin sebebi belli oldu. 😃 şimdi hocam ben ne yapacağım?

Azalia HD Audio
Interface Bit Clock

Vss ise ground diye geçiyor.
Sanırım voltaj negatif pozitif ile ilgili. Bu belki sorun olabilir.

When the only positive Power Supply is used then vss means → ground or Zero Volt while vdd means → positive voltage (it may be +5v, +15 v ETC)

Siz benim dediğimi yapın PC tamircileri araştırın yarın durumu anların çok kolay halledersiniz.

Azalia HD Audio
Interface Bit Clock

Vss ise ground diye geçiyor.
Sanırım voltaj negatif pozitif ile ilgili. Bu belki sorun olabilir.

When the only positive Power Supply is used then vss means → ground or Zero Volt while vdd means → positive voltage (it may be +5v, +15 v ETC)

Siz benim dediğimi yapın PC tamircileri araştırın yarın durumu anların çok kolay halledersiniz.
Tahmini kaç liraya patlar hocam.

Geri
Yukarı