R5 2600 işlemciyi çıkarıp takmadan sistem açılmıyor

SertanDyg

Hectopat
1 Ay önce Ryzen 5 2600 işlemcimde EDC değeri 99'a çıktığı için kasaya hava tuttum. Her şey bundan sonra başladı.

Kasayı tekrar taktığımda EDC değeri 99'du. 5 dakika sonra ekran gitti. Bende kasayı Vatan Bilgisayar'a götürdüm. Sonrasında işlemci, RAM ve ekran kartımı servise gönderdik. 2 hafta sonra geldiklerinde Vatan'daki arkadaş taktığında bu sefer anakart PC'ye elektrik vermedi. Bu sefer de anakartı servise gönderdik. Bugün anakart tekrar geldiğinde sisteme işlemciyi taktığımızda PC yine calışmadı. Başka bir işlemci ile çalıştı. Sonrasında tekrar benim işlemci taktık ve calıştı. Bende eve geldim. Eve geldikten sonra Windows güncellemesi tamamlanıp PC tekrar acarken görüntü yine vermedi. Kendim işlemciyi tekrar söküp taktım PC yine açıldı.

Tekrar kapattım. Şimdi hiç çalışmıyor. Ne yapmalıyım? Tekrar servis belasıyla uğraşmak istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Servisle uğraşmak istemiyorum derken?
Garantili ürünlerde tamir uzun sürerse Vatan Bilgisayar size geçici bir muadil vermek zorunda. İbrahim Özdemir haklı, garantiye gönderin.

Servis bu tür durumlar için var. Aldığınız üründe sorun olursa yardımcı olmak için.

3 kere Vatan'dan aldığım işlemcimi Intel değiştirdi. Hepsinde de en az 20 gün bekledim.

Hiç kafama takmadım zira ucuz bir parça değil.

Siz malınızın üzerinize düşmezseniz, oradakiler hayatta düşmez.

Bilgisayar bazen açılıyor bazen açılmıyor az önce yeniden başlat dedim 10 dk bekledi açıldı şimdi kapattım tekrar tuşa basıyorum açılmıyor, anakart ekran kartı RAM işlemci hepsi servise gitti ve şu an sorun kesin işlemci de mi onu da bilmiyorum. Hem şu an servis göndersem yarın servis kapansa ne yapacağım?

Bu halde kullanmayın. Vatan'dan topladıysanız götürüp tamir ettirmelerini isteyin. Servis kapansa bile Vatan size geçici olarak eşdeğer bir sistem vermek zorunda.

Vatan bilgisayar da mağazaları kapatıyor yarın gidip bu işkenceyi servise göndersem geri ne zaman gelir ve servis çalışacak mı oda belli değil . Vatan bilgisayardan buna eş değer sistem istesem bana verirler mi ?

Vatan bilgisayar da mağazaları kapatıyor yarın gidip bu işkenceyi servise göndersem geri ne zaman gelir ve servis çalışacak mı oda belli değil . Vatan bilgisayardan buna eş değer sistem istesem bana verirler mi ?

Yeni aldıysanız değişim yaparlar yoksa da tamir olana kadar kullanmak için sistem istemelisiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı