R5 2600 işlemciyi çıkarıp takmadan sistem açılmıyor

SertanDyg

Hectopat
1 Ay önce Ryzen 5 2600 işlemcimde EDC değeri 99'a çıktığı için kasaya hava tuttum. Her şey bundan sonra başladı.

Kasayı tekrar taktığımda EDC değeri 99'du. 5 dakika sonra ekran gitti. Bende kasayı Vatan Bilgisayar'a götürdüm. Sonrasında işlemci, RAM ve ekran kartımı servise gönderdik. 2 hafta sonra geldiklerinde Vatan'daki arkadaş taktığında bu sefer anakart PC'ye elektrik vermedi. Bu sefer de anakartı servise gönderdik. Bugün anakart tekrar geldiğinde sisteme işlemciyi taktığımızda PC yine calışmadı. Başka bir işlemci ile çalıştı. Sonrasında tekrar benim işlemci taktık ve calıştı. Bende eve geldim. Eve geldikten sonra Windows güncellemesi tamamlanıp PC tekrar acarken görüntü yine vermedi. Kendim işlemciyi tekrar söküp taktım PC yine açıldı.

Tekrar kapattım. Şimdi hiç çalışmıyor. Ne yapmalıyım? Tekrar servis belasıyla uğraşmak istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı