R5 2600 macOS için 2. ekran kartı ve anakart önerisi

Osefcelik41

Centipat
Yer
Kocaeli/Gölcük
Daha fazla  
Meslek
Lise Öğrencisi
Dostlar merhaba, halihazırda bir Windows sistemim var kabaca özellikleri şunlar:
-RTX 2060.
-Ryzen 5 2600
-ASUS Prime B450M-A (1X PCI-e)
-2x8 3000MHz RAM.

Ancak ben sistemime Dual Boot ile macOS Catalina kurmak istiyorum. Ekran kartım Mac tarafından desteklenmediği için bir adet ucuz bir ekran kartı almak istiyorum (2. PCI-e slotuna takılacak MacOS'da çalışacak Windows'da çalışmyacak). Bunu yapabilmek için de ATX boyutlarında 2 veya daha fazla PCI-e slotu olan bir anakart a ihtiyacım var.

Anakart B450 veya X470 + ekran kartı + M.2 veya normal SSD (120 GB) bu parçalara ihtiyacım var hepsi için toplam bütçe 1700 TL. Anakarta 900, ekran kartına 600 ve SSD için de 200 TL'lik bir bütçe ayırmayı düşünüyorum. Ekran kartının güçlü olması önemli değil. MacOS'de Catalina ve sonra çıkacakları destekleyen ucuz ve performansı önemli olmayan bir kart lazım. Anakartımda kesinlikle ama kesinlikle 2 veya 2'den fazla PCI-e slotuna ihtiyacım var. SSD için tek bir ihtiyacım var o da 120 GB olması ve 200'ü geçmemesi. Lütfen komboları önerin :) aynı zamanda tek tek parça da önerebilirsiniz teşekkürler şimdiden.

Geri
Yukarı