R5 2600 Overclock İle 3.9 GHz Geçilemiyor

Mutlend

Centipat
Ryzen Master da OC yaparken 3.9GHz'i geçemiyorum. Geçtiğim anda bilgisayar donuyor ve restart atmak zorunda kalıyorum.
Şu an Ryzen master dan işlemciyi 3.9GHz'ye boostladım 1.35v ile. Bu voltaj değerini kaça ya da neye göre ayarlamam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'tan ayarla. Neden sadece Ryzen Master üzerinden yapmayı düşünüyorsun ki?

Ryzen Master da OC yaparken 3.9GHz'i geçemiyorum. Geçtiğim anda bilgisayar donuyor ve restart atmak zorunda kalıyorum.
Şu an Ryzen master dan işlemciyi 3.9GHz'ye boostladım 1.35v ile. Bu voltaj değerini kaça ya da neye göre ayarlamam lazım?
Kötü silikona denk gelmiş olabilirsiniz. Biraz da şans işidir OC yapmak fakat yanlış yaptığınız bir ayar olmasın? Minimum 4GHz ye çıkabiliyor olmanız lazım. Stok ayarlar + PBO açıkken benim işlemcim kendi kendine 3.9 GHz ye çıkabiliyor.

Soğutucunuz nedir?
İşlemci ile gelen soğutucu.
1.3875V core voltage ve 4 GHz dener misin BIOS'dan? Benim emektar 1600 bile 4 GHz'e çıkabiliyor...

BIOS'da Load Line Calibration ayarını bulup resim atar mısın?
Load line calibration ayarına nasıl ulaşabilirim? Neye benziyor?
1.3875V core voltage ve 4 GHz dener misin BIOS'dan? Benim emektar 1600 bile 4 GHz'e çıkabiliyor...

BIOS'da Load Line Calibration ayarını bulup resim atar mısın?
Yazdığınız voltaj ile az önce 4.2 Ghz ye kadar çıktım ortalama 50 derece ile

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı