R5 2600 Overclock yapmak

mertÇ.

Kilopat
Daha fazla  
R5 2600 OC yapmak istiyorum. Ama tam nasıl bir BIOS ayarı yapmam gerektiğini bilmediğim için bir makale açmaya karar verdim. Anakartım MSI B450-M GAMING Plus, işlemci soğutucum ise Cooler Master Hyper 212 Spectrum. Benim düşüncem sabit 3.9 veya 4 GHz çalıstırmak. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bazı oyunlarda ufak droplar yiyordum sorun herhalde biraz darboğaz yaptığı içinmiş. Şuan tam anlayamadım ondan kaynaklı olduğunu ama normalde olmaması lazım değil mi ?

Darboğaz FPS düşüşlerine vesaire yol açabiliyor. Ancak ekran kartınızı bilmediğimden kesin darboğaz diyemiyorum. Başka bir sorun da olabilir.

İşlemciyi zorlayan, kullanan oyunlarda olabilir tabii ki az da olsa. Bu yapılan işlem sonrası eğer hala donma, takılma gözlemlerseniz tekrar konu açarsınız o halde.

İşlemciyi zorlayan, kullanan oyunlarda olabilir tabii ki az da olsa. Bu yapılan işlem sonrası eğer hala donma, takılma gözlemlerseniz tekrar konu açarsınız o halde.
Anladım, teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…