R5 2600 PSU ve RAM önerisi

Xeon22

Hectopat
Merhaba arkadaşlar.

Sistem topladım kendimce öncelikle düşündüğüm parçaları yazayım.

Sapphire RX 570 Nitro+ 4 GB
R5 2600
Gigabyte B450M S2H
Corsair Vengeance 3000MHz 8 GB RAM //Bir sonraki ay ikinci RAM'i alacağım eğer RAM'de önerisi olan varsa yazabilir mi lütfen marka model olarak?
Bana 600W veya üstü +80 PSU lazım arkadaşlar.

Yorumlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM olarak aynı marka ve model alın, aksi taktirde uyumsuzluk olabilir. PSU konusunda ise 600W size yeterli; hatta fazla bile gelecektir, üstüne çıkmaya gerek yok. Öneri olarak bu modellere bakabilirsiniz:

Ekstradan şunları da ekleyeyim:

Son düzenleme:
Tavsiye etmem. Kronik, Coil Whine sorunu var diye biliyorum.
peki siz ne önerirsiniz
Kaç TL'ye topladınız?
Psu ya bağlı olarak 2900 felan oluyor ssd hdd ve kasa elimde mevcut ancak bir şüphem var elimdeki kasa
Screenshot_5.png

bu kasada anakart ve diğer bileşenler sıkıntı çıkartırmı bilen varsa yazabilir mi daha sonra daha ferah ve güncel bir kasa alıcam bu kasa baya eski.
RAM olarak aynı marka ve model alın, aksi taktirde uyumsuzluk olabilir. PSU konusunda ise 600W size yeterli; hatta fazla bile gelecektir, üstüne çıkmaya gerek yok. Öneri olarak bu modellere bakabilirsiniz:

Ekstradan şunları da ekleyeyim:

Teşekkür ederim tavsiye için.

Son düzenleme:
peki siz ne önerirsiniz

Psu ya bağlı olarak 2900 felan oluyor ssd hdd ve kasa elimde mevcut ancak bir şüphem var elimdeki kasa
Eki Görüntüle 442771
bu kasada anakart ve diğer bileşenler sıkıntı çıkartırmı bilen varsa yazabilir mi daha sonra daha ferah ve güncel bir kasa alıcam bu kasa baya eski.

Teşekkür ederim tavsiye için.
Hocam o kasa sorun çıkartabilir; Anakart vs. sığmayabilir, sıcaklıklar yüksek olabilir.

Bu kasalara göz atabilirsiniz:

Attıklarımın ilk üçünde PSU bulunuyor, diğerlerinde yok. Aklınızda bir fikir oluşsun diye hepsini tek bir siteden bakıp yazdım. Ancak siz alırken en ucuz fiyatlı olan sitelere bakın, güvenilir olmasına dikkat edin ama :)

Bu arada Ekran kartını kaç TL'ye aldınız/alacaksınız ?

Hocam o kasa sorun çıkartabilir; Anakart vs. sığmayabilir, sıcaklıklar yüksek olabilir.

Bu kasalara göz atabilirsiniz:

Attıklarımın ilk üçünde PSU bulunuyor, diğerlerinde yok. Aklınızda bir fikir oluşsun diye hepsini tek bir siteden bakıp yazdım. Ancak siz alırken en ucuz fiyatlı olan sitelere bakın, güvenilir olmasına dikkat edin ama :)

Bu arada Ekran kartını kaç TL'ye aldınız/alacaksınız ?
cevabınız için çok teşekkür ederim siteye bir süre giremedim geç gördüm kusura bakmayın ekran kartını daha almadım ama nitro 4gb almayı düşünüyorum 1000 tl küsüratlı hepsi buradadan almayı planlıyorum kasalar için teşekkür ederim tekrardan hepsine bakacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı