R5 2600 + RTX 2060 düşük FPS sorunu

KODESA

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle herkese merhaba, bundan yaklaşık 3.5 ay önce sistemimdeki ekran kartımı yeniledim. Daha önceki ekran kartım RX570 tek fandı. Onun yerine Gigabyte RTX 2060 6 GB OC aldım ancak FPS değerlerim YouTube'dan izlediğim videolara göre düşük örnek olarak videodaki adam Ultra ayarlarda 150 160 FPS alıyorsa ben 80 90 FPS civarı alıyordum(oyun içi ayar fark etmiyordu en düşüktede Ultra'da da birbirine yakın FPS alıyordum). Şimdi ise arada oyunuma drop girmeye başladı ve FPS bir anda 45 50'lere düşüyor, bu durumu görünce "lan 2060 ekran kartım var çektiğim sıkıntıya bak" diyorum arkadaşımda RX 580 var benden fazla FPS alıyor bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir işlemcim ve anakartımıda daha 6 7 ay önce değiştirdim. RAM 8 Single Channel 3000MHz ancak elimde 2133 MHz 8 GB bir RAM daha var acaba onu taksam sorunumu hafifletir mi?

Gigabyte RTX 2060 6 GB OC ekran kartı

MSI B450M-Mortar anakart

Ryzen R5 2600 işlemci

8 GB HyperX Predator RAM 3000MHz

Zalman ZM-600 le 600W PSU

Bence hiç boşuna uğraşmayıp elinizdeki mevcut RAM'den bir adet daha sipariş edip sistemi Dual Channel yapın. GPU load dolayısıyla da FPS olması gereken seviyeye gelecek. Ayrıca FPS droplardan kurtulacaksınız.

Bence hiç boşuna uğraşmayıp elinizdeki mevcut RAM'den bir adet daha sipariş edip sistemi Dual Channel yapın. GPU load dolayısıyla da FPS olması gereken seviyeye gelecek. Ayrıca FPS droplardan kurtulacaksınız.

Anladım ancak şu anda param yok biraz biriktirip aynı RAM'den almayı düşünüyorum.
DDU ile şu anki sürücünüzü kaldırıp, bir önceki sürücüyü kurabilir misiniz?

Dediklerinizi yaptım ancak değişen bir şey olmadı bende tekrardan format attım şu anda driverların hepsini güncelliyorum.

Son düzenleme:
Bende de imzamdaki sistem mevcut. Ram 2x8 GB. Warzone 'da 80-100 fps arası alıyorum. Arada bir drop oluşuyor. Aynı sistem videolarını izlediğimde gayet 120-150 fps arası alıyorlar. Bir türlü çözemedim. Sadece CODMW değil Pubg, The Division 2 , BF5 gibi oyunlarda da garip bir şekilde yüksek fps alamıyorum.

Bende de imzamdaki sistem mevcut. Ram 2x8 GB. Warzone 'da 80-100 fps arası alıyorum. Arada bir drop oluşuyor. Aynı sistem videolarını izlediğimde gayet 120-150 fps arası alıyorlar. Bir türlü çözemedim. Sadece CODMW değil Pubg, The Division 2 , BF5 gibi oyunlarda da garip bir şekilde yüksek fps alamıyorum.
Her kanalın benchmarkına güvenmeyin bazıları cidden gerçeği yansıtmıyorlar, buyrun sizin sistemin OC'lanmış hali. FPS değerleriniz gayet normal. 2600- RTX2060

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı