R5 2600 RX 570 sisteme yeni RAM sonrası ekran gelmiyor

Tutkusvrmcnm

Femtopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
CPU: AMD Ryzen 5 2600.
GPU: AMD RX 570 8 GB.
Anakart: ASUS Prime A320M-R
Yeni aldığım RAM: Kingston Fury Beast 8x2 DDR4 3200MHz CL16 RAM.
Eski RAM: Ballistix DDR4 3000MHz RAM CL15 RAM.
Depolama: Crucial 480GB SSD.
Monitör: Acer KG241Q 165Hz 0.5ms
Kasa: Genesis ırid 300 red.

Bu sabah kargo ile RAM geldi ve eski RAM'i söküp yeni RAM'leri taktım. Kabloları falan takip çalıştırdım, RAM'lerin RGB'si yanıyor ama ekranda Acer logosu çıkıyor, no signal yazıyor ve ardından mavi yanan monitor tuşu turuncu yanmaya başlıyor. RAM'lerin slotlarını değiştirdim, tek takmaya çalıştım ve halen daha aynıydı. Sonra eski RAM'i taktim ve 5 yıldır çalışan RAM'im de görüntü vermedi.

5 yıldır bu setupu kullanıyorum, islemcim 2933MHz anakartim 2666MHz destekliyor ama internetten baktım sıkıntı çıkmaz diyen bir sürü insan gördüm ve aynı fiyatta oldugu için 2400MHz yerine 3200 alıp sonradan yükseltirim dedim, ondan kaynaklı olabilir mi? Ayrıca 5 yıldır 1600MHz kullandığım Ballistix RAM'in arkasinsa 3000MHz yazdığını gördüm, bu bilgisayarı kullanim sürecim boyunda yanlış bir şey yapmaktan korktuğumdan neredeyse hiç BIOS açmadım.

Umarım bozulmamıştır, en kötü bilgisayarciya götürürüm.

CPU: AMD Ryzen 5 2600.
GPU: AMD RX 570 8 GB.
Anakart: ASUS Prime A320M-R
Yeni aldığım RAM: Kingston Fury Beast 8x2 DDR4 3200MHz CL16 RAM.
Eski RAM: Ballistix DDR4 3000MHz RAM CL15 RAM.
Depolama: Crucial 480GB SSD.
Monitör: Acer KG241Q 165Hz 0.5ms
Kasa: Genesis ırid 300 red.

Bu sabah kargo ile RAM geldi ve eski RAM'i söküp yeni RAM'leri taktım. Kabloları falan takip çalıştırdım, RAM'lerin RGB'si yanıyor ama ekranda Acer logosu çıkıyor, no signal yazıyor ve ardından mavi yanan monitor tuşu turuncu yanmaya başlıyor. RAM'lerin slotlarını değiştirdim, tek takmaya çalıştım ve halen daha aynıydı. Sonra eski RAM'i taktim ve 5 yıldır çalışan RAM'im de görüntü vermedi.

5 yıldır bu setupu kullanıyorum, islemcim 2933MHz anakartim 2666MHz destekliyor ama internetten baktım sıkıntı çıkmaz diyen bir sürü insan gördüm ve aynı fiyatta oldugu için 2400MHz yerine 3200 alıp sonradan yükseltirim dedim, ondan kaynaklı olabilir mi? Ayrıca 5 yıldır 1600MHz kullandığım Ballistix RAM'in arkasinsa 3000MHz yazdığını gördüm, bu bilgisayarı kullanim sürecim boyunda yanlış bir şey yapmaktan korktuğumdan neredeyse hiç BIOS açmadım.

Umarım bozulmamıştır, en kötü bilgisayarciya götürürüm.

"2400MHz yerine 3200 alıp sonradan yükseltirim dedim"

Büyük ihtimalle ondan kaynaklı, teker teker takıp deneyinn RAM'leri, olmazsa iade edin ve anakartınıza uygun RAM'ler alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı