Çözüldü R5 2600 RX 580 ''Ntoskrnl.exe'' hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Jan Valjan

Decapat
Daha fazla  
RAM
CORSAIR CMK8GX4M1D3000C 16 -Çift kanal- DDR4-2998 / PC4-23900 DDR4 SDRAM U
SSD veya HDD modeli
SATA 6 Gb/s ST1000M010 - 2EP102 [1TB]
Ekran kartı
AMD Radeon RX 580 (Sapphire RX 580 Pulse)
Anakart
GIGABYTE B450M GAMING
İşlemci
AMD Ryzen 5 2600
Arkadaşlar merhabalar. Ben disk sürücüsünden şüpheleniyorum. Onun için disk sürücüsünün güncel durumunu da ekliyorum. Teşekkürler şimdiden.

DMP Dosyası:

@xxMFIxx hocam bir bakabilir misiniz? Kusura bakmayın etiketlediğim için.

Dosya Ekleri

• CrystalDiskInfo_20230204232317.png
    CrystalDiskInfo_20230204232317.png
    63,3 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
Çözüm
Arkadaşlar merhabalar. Ben disk sürücüsünden şüpheleniyorum. Onun için disk sürücüsünün güncel durumunu da ekliyorum. Teşekkürler şimdiden.

DMP Dosyası:

Merhabalar diskiniz arızalı evet. Değişim sağlamanız gerekiyor. İsterseniz müsait zamanınızda Memtest86'da yapın. RAM'leriniz sorunsuz mu ona da bakalım. Ama diskiniz her türlü ölmüş. Değişim yapacaksınız.

RAM'leriniz birden fazlaysa tek tek takarak yapmalısınız. Böylece hangi RAM arızalı bulabilirsiniz. Arızalı değilse zaten sıkıntı yok.

DMP Dosyası:

Merhabalar diskiniz arızalı evet. Değişim sağlamanız gerekiyor. İsterseniz müsait zamanınızda Memtest86'da yapın. RAM'leriniz sorunsuz mu ona da bakalım. Ama diskiniz her türlü ölmüş. Değişim yapacaksınız.

RAM'leriniz birden fazlaysa tek tek takarak yapmalısınız. Böylece hangi RAM arızalı bulabilirsiniz. Arızalı değilse zaten sıkıntı yok.

Çözüm

Memtest86 bir iki kere yapmıştım önceden. Sorun bulmamıştı. Teşekkürler, yeni disk alacağım. Ek olarak önerebileceğiniz herhangi bir HDD var ise çok memnun kalırım.

Memtest86 bir iki kere yapmıştım önceden. Sorun bulmamıştı. Teşekkürler, yeni disk alacağım. Ek olarak önerebileceğiniz herhangi bir HDD var ise çok memnun kalırım.
Western Digital marka herhangi bir HDD alabilirsiniz. HDD olduğu için çok özenmenize gerek yok. Uygun fiyatlı bir ürün alın. Zaten depolama amaçlı kullanın. Eğer amacınız Windows çalıştırmak olursa en ucuz SSD bile alsanız daha iyi olur. Ya da 1 tb HDD 250 Gb SSD bile iş görür.

Geri
Yukarı