Çözüldü R5 2600 RX 580 sistemde HDMI ile TV'ye görüntü aktarınca görüntü bulanıklaşıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

1emir1

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, axen marka 22" bir televizyonum var ve bunu monitör olarak kullanıyorum. Uzun zamandır VGA kablo kulanıp HDMI dönüştürücü kullanarak bilgisayara baglıyordum. Bugün dönüştürücü ve VGA kablosunu bir kenara bırakıp direkt HDMI kablosu ile bağladım. Görüntü VGA ve dönüştürücüye kıyasla berbat derecede kötü. Bu konuda yapabilecegim bir ayar var mıdır, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Ryzen 5 2600, Radeon RX 580 8 GB Nitro +, Gigabyte B450M S2H, XPG Gammix D30 2x8 3000 MHz, James Donkey JD256 256 GB, WD 500 GB 7200 RPM, Thermaltake Smart RGB 80Plus 600W, Rampage carisma mesh.

Çözüm
Anladım hocam. Bu sorun maalesef bazı Sunny/Axen serlerinde var. Uydu alıcısı ile cam gibi olan görüntü konsol ve PC falan takılınca böyle oluyordu. Ben de VGA dönüştürücü kullanmıştım. Daha eski bir Axen 19" LCD TV`de ise konsol cam gibiydi.
TV 1080p mi? Bende bir ara 40" bir modeli vardı. Buna da HDMI ile uydu alıcısı harici cihaz takınca görüntü kötü oluyordu.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-01-14 at 21.18.13.jpeg
    WhatsApp Image 2023-01-14 at 21.18.13.jpeg
    85,9 KB · Görüntüleme: 17
Anladım hocam. Bu sorun maalesef bazı Sunny/Axen serlerinde var. Uydu alıcısı ile cam gibi olan görüntü konsol ve PC falan takılınca böyle oluyordu. Ben de VGA dönüştürücü kullanmıştım. Daha eski bir Axen 19" LCD TV`de ise konsol cam gibiydi.

Çözüm
Anladım hocam. Bu sorun maalesef bazı Sunny/Axen serlerinde var. Uydu alıcısı ile cam gibi olan görüntü konsol ve PC falan takılınca böyle oluyordu. Ben de VGA dönüştürücü kullanmıştım. Daha eski bir axen 19" LCD TV'de ise konsol cam gibiydi.

Anladım hocam bu konuda yapabileceğimiz bir şey yok yani. Monitör almamız gerekiyor.

Konu Axen olunca evet. Maalesef bazı serleri böyle. Bazı serileri ise gayet güzel.

Geri
Yukarı