R5 2600 ve RX 580 Sistemde aniden görüntü gidiyor

yusuf_

Hectopat
Bugün oyun oynarken monitörde aniden görüntü gitti ve uyku moduna geçiliyor dedi fakat kasa çalışmaya devam ediyordu bir süre arkadaşlarımın sesi Dc'den gelmeye devam etti fakat oyunun sesi gelmiyordu daha sonra Dc'den de ses gitti. Akşam 5 gibi BIOS'a girip ayar değiştirmeden geri çıkmıştım bir sorun olmamıştı bir de AMD ekran kartı ayarlarında gezerken "netlik" diye bir ayar vardı 80 iken 100 yapmıştım ve de MSI Afterburner yüklemiştim tam hatırlamıyorum ama o zaman da bir sorun yoktu sanki son olarak da ekran kartı Driver'ini güncelledim sorun bundan sonra başladı. İlk olduktan sonra AMD ekran kartı ayarlarını sıfırladım sonra geçmedi ve 2 kez daha aldım. Sistemi alalı 3 ay falan oluyor termal macun ile ilgili olduğunu düşünmüyorum. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

Sistem:
RX580
Ryzen 5 2600
MSI B450M'a Pro Max

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba hocam. Benzer sıkıntıyı XFX RX 590 ekran kartımda yaşadım. Görüntü bir anda gidiyordu ama kasa çalışmaya devam ediyordu bende. Ben sorunu kartın mhz ve güç limitini biraz düşürerek çözmüştüm ayrıca 20.2.2 sürümünü kullanıyordum. Şuan 20.4.2 sürümünü kullanıyorum undervolt uyguladım, mhz ve güç limitini biraz düşürdüm ve hata ile karşılaşmadım.

Merhaba hocam. Benzer sıkıntıyı XFX RX 590 ekran kartımda yaşadım. Görüntü bir anda gidiyordu ama kasa çalışmaya devam ediyordu bende. Ben sorunu kartın MHz ve güç limitini biraz düşürerek çözmüştüm ayrıca 20.2.2 sürümünü kullanıyordum. Şu an 20.4.2 sürümünü kullanıyorum undervolt uyguladım, MHz ve güç limitini biraz düşürdüm ve hata ile karşılaşmadım.

Ben çok anlamıyorum da nereden yapacağım o dediğiniz işlemi. (Bu arada eski sürüme geri döndüm bakalım yarın hata olacak mı.)

Geri
Yukarı