R5 2600 ve RX 580 Sistemde ekrandan görüntü kesiliyor

venfegul3454

Hectopat
Yer
S
Daha fazla  
Evde diğer bilgisayarda bir sıkıntım mevcut. Vatan'dan OEM sistem olarak aldım. Bilgisayar açıkken haftada 2-3 kere görüntü gidiyor ama bilgisayarın fanları dönüyor. Monitörle alakalı değil. Discorddayım. Monitörle alakalı olsa Discord'da sesim gider veya sesler gelir. YouTube acık. Müzik çalıyor mesela görüntü gittiğinde ses falan gelmiyor kulaklığa. Görüntü gittiğinde hep PC'ye reset atmak zorunda kalıyorum. Bir kere denedim 15-20 dakika boyunca bekledim fanlar dönmeye devam etti ama görüntü gelmedi. Reset atınca düzeliyor. Sebebi nedir? Power'da vs. sıkıntı nerededir acaba? Yardım eder misiniz?

Sistem Özellikleri:

ASUS AMD RX580 8 GB Ekran Kartı | ASUS Prime B450M-K Anakart | Cooler Master Masterbox 600W Power Kasa | 8 GB Crucial RAM 3000MHz | 3X Rampage FAN | AMD Ryzen 2600 | 1TB SATA WD Blue Harddisk | 120GB Crucial SSD |

Sistem Özelliklerim bunlardır. Yardım ederseniz çok minnettar kalacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Aynı sıkıntıyı XFX RX 590 ekran kartımda yaşamıştım. Ben sorunu şöyle çözdüm. Kartın Frekans Mhz değerini 130 düşürüp, güç limtini -10 yaptım ayrıca fan ayarı yapmıştım 20.2.2 sürümünü kullanıyordum sorun çözülmüştü. Şuan aynı ayarlar üzerinde undervolt yaptım ve 20.4.2 sürümünü kullanıyorum bu hatayı almadım.

Hemen hemen aynı sisteme sahibim. Bende bu sorunu yaşıyorum kasa çalışır durumdayken monitör, klavye ve fare de elektrik kesiliyor.
Hocam sizin sorun biraz farklıymış. Öncelikle sistemin kablo bağlantılarını kontrol edin. Kasayı farklı prize takıp çalıştırın derim. Ayrıca benim önerdiğim ayarları da yapabilirsiniz.

Evde diğer bilgisayarda bir sıkıntım mevcut. Vatan'dan OEM sistem olarak aldım. Bilgisayar açıkken haftada 2-3 kere görüntü gidiyor ama bilgisayarın fanları dönüyor. Monitörle alakalı değil. Discorddayım. Monitörle alakalı olsa Discord'da sesim gider veya sesler gelir. YouTube acık. Müzik çalıyor mesela görüntü gittiğinde ses falan gelmiyor kulaklığa. Görüntü gittiğinde hep PC'ye reset atmak zorunda kalıyorum. Bir kere denedim 15-20 dakika boyunca bekledim fanlar dönmeye devam etti ama görüntü gelmedi. Reset atınca düzeliyor. Sebebi nedir? Power'da vs. sıkıntı nerededir acaba? Yardım eder misiniz?

Sistem Özellikleri:

ASUS AMD RX580 8 GB Ekran Kartı | ASUS Prime B450M-K Anakart | Cooler Master Masterbox 600W Power Kasa | 8 GB Crucial RAM 3000MHz | 3X Rampage FAN | AMD Ryzen 2600 | 1TB SATA WD Blue Harddisk | 120GB Crucial SSD |

Sistem Özelliklerim bunlardır. Yardım ederseniz çok minnettar kalacağım.

Sorun hala devam ediyor mu? Hallettiyseniz nasıl hallettiğinizi yazar mısınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı