Çözüldü R5 2600 RX 590 sistem kitlenmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Teorigy

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 1 hafta önce bilgisayara format attım. Tüm sürücüleri yükledim fakat bilgisayar ilk açılışta masaüstünde 1-2 dk sonra 5 sn kitleniyor ve siyah ekran veriyor. Ekran kartı fanları hızlanıp sürekli duruyor. Reset atmayınca düzelmiyor. Sizce sorunun çözümü nedir?

Sistem özellikleri.
AMD Ryzen 5 2600 3.4 GHz CPU.
Gigabyte B450M S2H AM4 anakart.
Corsair Vengeance 16 GB(8x2) 3000 MHz RAM.
Gigabyte RX 590 Gaming 8 GB GPU.
High Power element Smart 750W PSU.
Gigabyte 240 GB SATA SSD.
Seagate 2 TB 7200 RPM harddisk.

Klasik AMD'nin Driver sorunu. 590'nın stabil çalışan Driver'ını yükleyin.
DDU ile ekran kartı driverlarını güvenli modda silin. En son sürüm yerine stabil çalışan sürümü yükleyin. En son sürümü deneyin olmazsa 19.4.3 sürümü ile çalıştırın.

Şunu belirteyim bu sorunu yaşayıp sorunu çözmüş biri olarak asla işe yaramaz en güncel Driver kurmanız ha kurun orası ayrı ister stabil kur ister en yeni çıkanı. Kartların fabrikasyon MHz'leri sıkıntılı ya çok aşırtma yapıyor kart ya da çok voltaj çekiyor zorlanınca. MHz değerini düşürmeden çözüm bende işe yaradı buyurun videoyu izleyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
sizde de inşallah işe yarar. Videonun başı aslında sonu yani yapacaklarınızı eleman ortalardan itibaren vermiş en başı işin sonucu.

Merhabalar. Arkadaşların dediklerini de bir deneyin. Olmaz ise benimde birkaç tavsiyelerim olacak. 20.2.2 ve 20.4.2 sürümlerini deneyin. Yine sorun yaşarsanız Frekans Mhz değerini 100 değer düşürüp, güç limitini -10 yapıp deneyin. Yine sıkıntı yaşarsanız bu ayarlara ek olarak undervolt işlemi de yapabilirsiniz. Ayrıca yine çözemezseniz şu konuya bakabilirsiniz. [Rehber] AMD Ekran Kartlarında Siyah Ekran Hatası - Technopat Sosyal

Teşekkürler. Deneyeceğim.
Teşekkürler.
Bu gidişle NVIDIA'ya geçeceğim.

Son düzenleme:
Teşekkürler. Deneyeceğim.

Teşekkürler.
Bu gidişle NVIDIA'ya geçeceğim.
Rica ederim. Bir şey olursa yazarsınız ben konuyu takipteyim. XFX RX 590 ekran kartım ile bende birçok sıkıntı yaşadım. AMD tarafında bütün kronik problemleri de yaşadım. Şimdilik bu önerdiklerim sayesinde hataları çözdüm fakat garantisi yok tabi. En ufak hatasına bakıyorum sonra bende direkt NVIDIA'ya geçeceğim.

Arkadaşlar sorunumu 20.7.2 sürücüsü ile çözdüm. Sizde deneyebilirsiniz.
Herkes sizin kadar şanslı olsa keşke. Sorununuzun çözüldüğüne sevindim. Halen bir sürü sürücü değiştirip, bu sorunlar için önerilen ayarları çözümleri denemelerine rağmen çözüme ulaşamamış arkadaşlarda var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…