R5 2600 Sıcaklığı Yüksek

Bloody Hell

Hectopat
Yer
Olimpos
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Zotac RTX 2060 OC Gaming OC Edition- Ryzen 5 2600 4.1 GHz- Gigabyte B450M S2H-Crucial Ballistix 16 GB (8x2) 3000 mhz cl 15- Kingston HyperX Fury 3D 480 GB-Samsung HD252HJ- Xigmatek Beast- X-Power 650W 80+ Gold
My Equipments
LG 24MK400H-B- SteelSeries Rival 3- Razer BlackWidow Elite- Cooler Master CH321- SteelSeries Qck Edge Medium- Dualshock 3- Hadron HD552
İşlemcim R5 2600 boşta 55 derece. Bunun çok yüksek bir sıcaklık olduğunu biliyorum. Ekim 2019'da Aldım. Kasam Xigmatek Beast. Önde 3 arkada 1 egzoz fan var. İşlemcim stok yani Wraith Stealth soğutucuyla çalışıyor. Termal macunu hiç değişmedi. Arctic MX4 almayı düşünüyorum. Sıcaklık düşer mi eğer düşmezse hava soğutucu almak istiyorum. Özellikle Arctic Freezer 34. Dediğim gibi sıcaklık düşer mi düşmez ise soğutucu önerisi yapar mısınız? Veyahut farklı bir termal macun önerisi. Soğutucu için maksimum 320 termal macun için 60 TL'm var. Teşekkürler.

İşlemcim R5 2600 boşta 55 derece. Bunun çok yüksek bir sıcaklık olduğunu biliyorum. Ekim 2019'da Aldım. Kasam Xigmatek Beast. Önde 3 arkada 1 egzoz fan var. İşlemcim stok yani Wraith Stealth soğutucuyla çalışıyor. Termal macunu hiç değişmedi. Arctic MX4 almayı düşünüyorum. Sıcaklık düşer mi eğer düşmezse hava soğutucu almak istiyorum. Özellikle Arctic Freezer 34. Dediğim gibi sıcaklık düşer mi düşmez ise soğutucu önerisi yapar mısınız? Veyahut farklı bir termal macun önerisi. Soğutucu için maksimum 320 termal macun için 60 TL'm var. Teşekkürler.
Hocam keşke İşlemci'nin ısı değerlerinide verseydiniz.

Hocam keşke İşlemci'nin ısı değerlerinide verseydiniz.
Boşta 55 AIDA64 ile yük altında 88 derece ve bu sıcaklık 2 dakikada oluyor ve durduruyorum yani daha da artar.
Ayrıca Bios ayarlarından işlemci soğutucu sunun hızını fullememe rağmen böyle.

Hocam profilinizde İşlemcin Overclock'lu olduğu yazıyor o soğutucu ile O.C yaparsanız işlemci 90 dereceleri geçer zaten.
Hayır hocam frekansı default'a getirip yaptım. Orada overclockla ulaşabilecek maksimum hızı yazmak istedim. OC yapıp stock fanla yüksek sıcaklıktan şikayet edecek kadar aptal değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı