R5 2600 Sıcaklık Değerleri

Akyz

Hectopat
Selamlar. R5 2600 işlemci kullanıyorum anakartım MSİ B450M-Pro M.2, 2x8 Corsair belleklerim var GTX 1660 Ti ekran kartı kullanıyorum ve kasam da Sharkoon TG4 4 fanlı bir kasa İşlemcide stok fan takılı 2 gün önce topladım bilgisayarı GTA V 1080P ve Ultra ayarlarda 90-100 FPS alırken işlemci sıcaklığım yarım saat sonra 90 ekran kartım ise 70-72 derece oluyor bu değerler normal mi hava sıcaklığı dışarda 30-32 derece. Skyrim'de denem fırsatım oldu o zaman hem işlemci hem de ekran kartı 60 civarında gezdi. Sıcaklıkları MSI Afterburner ile ölçüyorum. Ek olarak bellek hızlarım 2933 MHz.

Son düzenleyen: Moderatör:
90 derece biraz fazla yüksek ama R5 2600 için AMD maksimum sıcaklığı 95 derece olarak açıklamış. Oyun sırasında sıkıntı yaşamıyorsan, takılma kasma olmuyorsa kullan. İşlemcine öyle zarar geleceğini sanmıyorum.

1.jpg

Oyun esnasında sorun yaşamıyorum. Resimde genel durumu bırakıyorum ve ekstra olarak da kasanın yanındaki cam kapağı söktüğüm zaman 90 derece olan sıcaklık 70-72 ye iniyor. Kapağı kapalı kullanmak istiyorum bunun için ne yapabilirim ?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    510,9 KB · Görüntüleme: 62
Kapağı açtığınız zaman sıcaklık düşüyorsa sorun kasanın hava akışı demektir. Hava akışını iyileştirmeniz gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı