Çözüldü R5 2600 sistem durduk yere kapanıyor ama çalışmaya devam ediyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kirpikuclari

Hectopat
Öncelikle selam. PUBG oynarken bilgisayar bir anda kapanıyor sıcaklıklar vs. normal her şey, ekran simsiyah oluyor ama dediğim gibi fanlar falan çalışıyor.
Sistemim.
AMD Ryzen 5 2600.
G.Skill Trident-Z RGB 3000MHz.
ASUS RX580 ROG STRIX top 8 GB
Gigabyte B450M S2H.
Xigmatek X-Power 650W 80Plus.

Çözüm
Öncelikle selam. PUBG oynarken bilgisayar bir anda kapanıyor sıcaklıklar vs. normal her şey, ekran simsiyah oluyor ama dediğim gibi fanlar falan çalışıyor.
Sistemim.
AMD Ryzen 5 2600.
Gigabyte B450M S2H.

PSU değişecek.
Sistemim.
AMD Ryzen 5 2600.
Gigabyte B450M S2H.

PSU değişecek.

Çözüm
Aynı sorun bende de vardı ama bende bilgisayar yük altında değilken birden donuyor sonra siyah ekran klavye mouse ışıkları gidiyor ama kasa fanları dönmeye devam ediyor. Bilgisayar tam kapanmıyor gibi. Bu durumun çözümü yabancı forum sitelerinde anakartı değiştirerek bulmuşlar. Benimde anakartım seninle aynıydı şimdi msi b40m mortar aldım. 2 gün oldu şimdilik normal.
Hocam aynı sorun bende de var anakartı değiştirmişsiniz ya o günden beri bir daha oldu mu acaba?

Hocam aynı sorun bende de var anakartı değiştirmişsiniz ya o günden beri bir daha oldu mu acaba?
Sorun tam benin anlattığım gibi ise anakartı değiştirmeden önce birkaç yöntem var.
1. Bios üzerinden işlemci güç yönetimini typical current idle yapın.
2. Bios üzerinden Global c state kapatın.
3. Windows güç ayarlarından hızlı başlatmayı kapatın.
4.Aygıt yöneticisinde ses,video ve oyun denetleyicisi sekmesi altında 1 tane ses aygıt olsun diğerlerini devre dışı bırakın.

Sistem RAM testi yaparken bile kapanmış ve RAM testinde hata vermiş. Sorunlu çalışıyor yazmışsınız konuya düzeldiyse geçmiş olsun. Ama ne söylediğiniz anlaşılmıyor kusura bakmayın.
Ben ram testi yaparken kapanmış diye bir şey demedim. Sadece 1 tane hata buldu dedim. Sistem sorunsuz çalışıyor fakat arada sırada çok nadir AMD Wattman hatası alıyorum. Psu ile alakalı teşhisi siz koydunuz fakat psu'm taş gibi çalışıyor bende sizin ne söylediğiniz anlaşılmıyor. Konuyu kapatabiliriz sorun yok gibi bir şey.

Geri
Yukarı