R5 2600 sistem için PSU önerisi

Sistemi 650W olmadan çalışmayacak olsa belki SHP 650 V2 önerebilirdim ama sistem 500W ile rahat çalışır. Gücü çok görünüyor diye daha dandik bir PSU almak isteyen varsa buyursun alsın, ileriye dönük alıyorum derken 5 yıl sonra yetersiz gelecek bir ürün almış olur. Korumalarının eksik olduğunu bir kenara bıraksam bile eski olması almamak için yeterince iyi bir sebep.

@Typhon18 SHP 650 V2 ile High Power aynı firmadan çıkıyor desem yeridir. High Power'ın hurdalarından SHP 650 V2 modelini yapmışlar resmen.

High Power 600W modeli 5 yıl sonra tahminen 500W verecekse SHP 650 V2 modeli tahminen 450W verecek. İleriye dönük alayım derken ileriye dönük olanı elinin tersiyle itmiş olacak.

Ben ille de al demedim zaten kullanıyorum sıkıntısını görmedim dedim daha bilgili arkadaşlar söyledi zaten ben geleceğe dönük olsun 600w al en az dedim sadece.

@Typhon18 ileriye dönük olması için SHP 650 V2 almasın diyoruz zaten. 80+ ve eski bir PSU gücünü uzun yıllar koruma konusunda 80+ Bronze/Gold ve yeni bir PSU ile yarışamaz. Uzun vadede High Power daha uzun dayanacak, gücünü daha iyi koruyacaktır.

@Typhon18 ileriye dönük olması için SHP 650 V2 almasın diyoruz zaten. 80+ ve eski bir PSU gücünü uzun yıllar koruma konusunda 80+ Bronze/Gold ve yeni bir PSU ile yarışamaz. Uzun vadede High Power daha uzun dayanacak, gücünü daha iyi koruyacaktır.
Bende alsın demiyorum zaten onu anlatmaya çalıştım ben sadece en az 600W "KALİTELİ" bir PSU alması taraftarıyım. Orada kullandığım şeyin linkini görünce bilgi verdim sadece bunu al ya da onu al bir şey demedim bakabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı