R5 2600 sistem ile RX 5500 XT uyumlu mu?

https://www.gpucheck.com/ sitesi üzerinden darboğaz sorgulaması yaptığımda işlemciniz -12.0 FPS yani FPS üzerinde -20.0% bir kayıp oluşturuyor darboğaz sebebiyle, bilginiz olsun.
Bu tür sitelerin verilerine göre yorum yapmayın. Benzerlerinde de saçma sapan içerikler sunuluyor. 1080p'de Ryzen 5 2600 ile RTX 2060 bile kullanılabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
https://www.gpucheck.com/ sitesi üzerinden darboğaz sorgulaması yaptığımda işlemciniz -12.0 FPS yani FPS üzerinde -20.0% bir kayıp oluşturuyor darboğaz sebebiyle, bilginiz olsun.
Var olan sistemle beraber mi? Bu sistem bende Ocak ayından beridir var itopya dan hazır sistemlerden almıştım. Yoksa ekran kartı değişikliği yaparsam mı oluşacak durumu yazdınız?

Var olan sistemle beraber mi? Bu sistem bende Ocak ayından beridir var itopya dan hazır sistemlerden almıştım. Yoksa ekran kartı değişikliği yaparsam mı oluşacak durumu yazdınız?

"R5 2600 sistem ile RX 5500 XT uyumlu mu?"​

Konu başlığında ki işlemci ile ekran kartının darboğaz istatistiğini paylaştım, başka bir arkadaşta tam tersi olarak yorumlamış bu tür sitelerin verileri yanıltıcı olabilir demiş fakat kendi topladığım sistemde kullandığım ve araştırmalarımda gayet önerilen bir siteydi burası.
Yüksek oranda doğruluk payı içermekle beraber kesin sonuçlar böyledir diyemeyiz youtube videolarını incelemenizde önem arz ediyor.

Bu kartı alacağım muhtemelen.
Benim kartı hafta içi satmam olası. Fiyatlar 1 hafta önce aşırı yükseldi bu da benim işimi gayet iyi görecektir, ekstra yüksek yükseltme bütçesi ayırmak istemiyorum. Ekran kartını yeniledikten sonra da kasayı satabilirim. Her gün değişen fikirlerim var inanın ne yapacağım bilmiyorum :)

Benim bilgisayarın özellikleri aşağıdaki gibi;
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 2600 3.4GHz 19MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 12nm İşlem
  • Ekran kartı: MSI Radeon RX580 ARMOR OC 8GB GDDR5 256 Bit Ekran Kar
  • Anakart: MSI B450M-A PRO MAX 4133MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI mATX
  • RAM : (2x8=16GB) GSKILL 8GB Ripjaws V Kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram
  • Depolama: CORSAIR 240GB Force MP510 NVMe M.2 SSD (3100MB Okuma / 1050MB Yazm
  • Kasa: THERMALTAKE Versa J23 RGB 650W Tempered Glass USB 3.0 Mid Tower Kasa
Ek olarak anakartım, ryzen 3000 serisi işlemcileri destekliyor diye biliyorum, doğru mudur?

Benim kartı hafta içi satmam olası. Fiyatlar 1 hafta önce aşırı yükseldi bu da benim işimi gayet iyi görecektir, ekstra yüksek yükseltme bütçesi ayırmak istemiyorum. Ekran kartını yeniledikten sonra da kasayı satabilirim. Her gün değişen fikirlerim var inanın ne yapacağım bilmiyorum :)

Benim bilgisayarın özellikleri aşağıdaki gibi;
  • Işlemci: AMD Ryzen 5 2600 3.4GHz 19MB önbellek 6 çekirdek AM4 12nm işlem.
  • Ekran kartı: MSI Radeon RX580 Armor OC 8 GB GDDR5 256 Bit ekran kar.
  • Anakart: MSI B450M-A PRO Max 4133MHz(oc) DDR4 soket AM4 M.2 HDMI DVI mATX.
  • RAM: (2x8=16GB) G.Skill 8 GB Ripjaws V kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single kit RAM.
  • Depolama: Corsair 240GB Force MP510 NVMe M.2 SSD (3100 MB okuma / 1050 MB yazm.
  • Kasa: Thermaltake versa J23 RGB 650W tempered glass USB 3.0 mid Tower kasa.
Ek olarak anakartım, Ryzen 3000 serisi işlemcileri destekliyor diye biliyorum, doğru mudur?

Doğrudur. Güle güle kullanın. ;)

@Yusuf6376 Usta kusura bakma da benim kasayı satacağım ekran kartını sattım. Alacak eleman da geçici olarak almak istediği kart Rx550 Kart. Uyum sorunu yaşamaz gibi düşünüyorum ama doğru bilgine ihtiyaç duydum. Cevaplarsan sevinirim, kullanmasında sıkıntı yaşar mı? Bütçesi yetmediği için şimdilik idareten alacakmış.

@Yusuf6376 usta kusura bakma da benim kasayı satacağım ekran kartını sattım. Alacak eleman da geçici olarak almak istediği kart Rx550 Kart. Uyum sorunu yaşamaz gibi düşünüyorum ama doğru bilgine ihtiyaç duydum. Cevaplarsan sevinirim, kullanmasında sıkıntı yaşar mı? Bütçesi yetmediği için şimdilik idareten alacakmış.

Sıkıntı yaşamaz hocam. Alıp kullanabilir. Eğer olacak olsaydı bu videolar olmazdı. @Panerai

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı