R5 2600 sistem mavi ekran hataları

Atakan0658

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, benim sorunum mavi ekran hataları ve sebebini bilmemem. Bilgisayara format atıldı. RAM testleri yapıldı. HDD ve SSD testleri yapıldı. Ekran kartı başka bir bilgisayarda denendi ama bir sıkıntı çıkmadı. Anakartın arka lehimlerinden 2'si kırılmıştı onlar yapıldı. Sistemim şu:
MSI B-350 Gaming Pro OC.
EVGA GTX 1070FTW 8 GB OC.
16 GB Corsair 3000MHz Single RAM.
AMD Ryzen 5 2600.
1TB Seagate 7200 RPM HDD.
480GB Toshiba OCZ TR200 SSD.
Gamepower 650W güç kaynağı.
Rampage redsky 4x120mm kırmızı LED kasa.
Minidump dosyaları:

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski dosyaları değil yenileri nerede?
Attığım dosyalar önerilenleri yaptıktan sonra atılan dosyalardı. Başka bir uygulama ile mavi ekran hataları hakkında başka bilgiler aldım ama bunu siz biliyor olabilirsiniz. Yinede ben fotoğraflarını yolluyorum.
Bu aldığınız dosyalar en yenisi mi? Şimdi inceleyeceğim.
Sisteme temiz bir format atın.

Ekran kartı sürücülerini güncelle. Eğer güncelse tekrar kaldırıp kur.

Kaspersky kaldırın.

BattlEye kaldırın.

"sfc /scannow" rehberini uygula.

SFC /scannow komutu nedir? Ne işe yarar? | Technopat Sosyal

"DISM" rehberini uygula.

[Rehber] DISM aracı nedir ve nasıl kullanılır? | Technopat Sosyal
Bilgisayara 2-3 kere format atıldı. Format mavi ekranları maalesef önleyemiyor. Ekran kartı sürücüsünü manuel olarak kurmuştum sonrasında uygulaması ile güncelledim. Scannow işlemini yaptım. DISM rehberini uyguladım 2. ve 3. kısımlarda yükleme yaptı. Kaspersky'i kaldırdım Battleye'i de kaldıracağım.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2020-12-06 171636.png
    Ekran görüntüsü 2020-12-06 171636.png
    21,5 KB · Görüntüleme: 32
  • Ekran görüntüsü 2020-12-06 171709.png
    Ekran görüntüsü 2020-12-06 171709.png
    43,1 KB · Görüntüleme: 30
Hocam ben mavi ekran almıyordum ama sistem masaüstünde yük altında değilken donuyor sonra siyah ekrana düşüyordu ve minidump dosyası yoktu. Ben sorunu anakartı değiştirerek çözmeyi denedim çözülmedi. Sorunu çakışan ses sürücülerini silerek düzelttim.

Hocam ben mavi ekran almıyordum ama sistem masaüstünde yük altında değilken donuyor sonra siyah ekrana düşüyordu ve minidump dosyası yoktu. Ben sorunu anakartı değiştirerek çözmeyi denedim çözülmedi. Sorunu çakışan ses sürücülerini silerek düzelttim.
Deneyeceğim teşekkür ederim.
Foto istenmiyor yazılarları iyi okuyun. Söylenenleri eksiksiz yapın.
Minidump dosyaları bunları biraz önce kopyaladım. Eski kayıtlarsa geri dönüş yapar mısınız?

Son düzenleme:
Hala sorun RAM'lerde görünüyor. Mümkünse anakartın tamir edilen kısmının fotoğrafını detaylı bir biçimde paylaşabilir misiniz? Donanımsal bir hata olduğunu düşünüyorum artık.

Hala sorun RAM'lerde görünüyor. Mümkünse anakartın tamir edilen kısmının fotoğrafını detaylı bir biçimde paylaşabilir misiniz? Donanımsal bir hata olduğunu düşünüyorum artık.
Çünkü aynı linki paylaşıyor başından beri.

Aslında hocam sanırsam 2 yeni dosya paylaşmış anlaşılan. Arkadaş yeni bir klasöre atmak yerine aynı klasöre yüklemiş. Ki o dosyalardan birinde MEMORY_MANAGEMENT (1a), diğerinde de MAXIMUM_WAIT_OBJECTS_EXCEEDED başlığı yer alıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı