Çözüldü R5 2600 sistem MSI MAG CoreLiquid 240R ile oyunda 90 derece oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Sigortacı
Merhabalar,
MSI MAG CoreLiquid 240r sıvı soğutmasını kullanıyorum. Daha önce dikkat etmedim ne zamandır bunu yapıyor bilmiyorum ama bugün oyun oynarken merakımdan MSI Afterburner programını çalıştırdım. İşlemcim 90 küsurlerdeydi. Öncelerde böyle bir problem yapmıyordu. Fanları falan temizledim pompanın olduğu yerlere hava tuttum ancak şu an boştayken bile işlemci sıcaklığı 54 derecelerde. İlk zamanlarda maksimum 52 olurdu. Neden böyle yapıyor yardımcı olur musunuz? İşlemcim R5 2600.

Çözüm
Bugün İstanbul şişlideki servispoint MSI yetkili servisine sıvı soğutmamı götürdüm. Yaklaşık 2 saat içinde mail olarak dönüş sağlandı ve değişim veya iade onayı verildi. Sıvı soğutmayı aldığım yerle iletişime geçip oradan da kayıt açtırdım. 2 iş günü içerisinde tarafıma bilgi verilecek. Ürün ellerinde varsa aynısını yollayacaklar yoksa para iadesi yapacaklar. Yani radyatörde herhangi bir sıkıntı durumunda garanti kapsamı içindeyse çok çabuk halloluyor arkadaşlar. Böyle ürünlerin tamiri yapılmıyormuş direkt değişim yapılıyor.
Kasanın üstünde takılı bende ön kısma dikey alınca ses kesilebilir diyenler olmuştu. Fan hızıyla ne gibi değişiklik yaptınız mesala? Normalde fan 4000 küsür rpm de dönüyor tiz bir ses yapıyor. Bios üzerinden DC olarak seçince ses kesiliyor fan dönme hızı düşüyor ondan dolayı.

Radyatör kasanın üst kısmına takılı. Eve geçtiğimde hızlarla ilgili ekran görüntülerini tekrar iletirim. Yanlış hatırlamıyor isem pompa fanın 4000, diğerleri 980 idi. Servislik bir problemde kasayı yan yatırdığımızda tiz sesi kesmesi ilginç bir durum. Benim kafam oraya takıldı...

Radyatör kasanın üst kısmına takılı. Eve geçtiğimde hızlarla ilgili ekran görüntülerini tekrar iletirim. Yanlış hatırlamıyor isem pompa fanın 4000, diğerleri 980 idi. Servislik bir problemde kasayı yan yatırdığımızda tiz sesi kesmesi ilginç bir durum. Benim kafam oraya takıldı...
Yatay olunca fan bir yere sürtüyor demek ki. Dikey şekilde boşluk oluşup ses gelmiyor mu acaba çözemedim. Ses varken yan yatırmayı bende deneyeceğim.

Yatay olunca fan bir yere sürtüyor demek ki. Dikey şekilde boşluk oluşup ses gelmiyor mu acaba çözemedim. Ses varken yan yatırmayı bende deneyeceğim.

Hocam kasa şu anda yatay. Radyatör kasanın üst kısmında takılı değerler görseldeki gibi.

Dosya Ekleri

• resim_2022-01-25_191530.png
    resim_2022-01-25_191530.png
    79,1 KB · Görüntüleme: 37
Bugün İstanbul şişlideki servispoint MSI yetkili servisine sıvı soğutmamı götürdüm. Yaklaşık 2 saat içinde mail olarak dönüş sağlandı ve değişim veya iade onayı verildi. Sıvı soğutmayı aldığım yerle iletişime geçip oradan da kayıt açtırdım. 2 iş günü içerisinde tarafıma bilgi verilecek. Ürün ellerinde varsa aynısını yollayacaklar yoksa para iadesi yapacaklar. Yani radyatörde herhangi bir sıkıntı durumunda garanti kapsamı içindeyse çok çabuk halloluyor arkadaşlar. Böyle ürünlerin tamiri yapılmıyormuş direkt değişim yapılıyor.

Çözüm
@Haşim Can Yılmaz

Direkt para iadesi al, değişim yapsan bir daha yaşarsın aynısını. Para iadesi al daha iyi öneri yapalım, 4 sayfa bu konu da mutlu sonla bitsin.

Hayırlı olsun kardeşim. Çöpe at yenisi al diyorlardı... Babaları parayı denizden topluyor galiba.

Hocam benlik bir şey değil galiba :D ellerinde varsa gönderecekler yoksa para iadesi yapacaklar.

Talepte bulunabiliyor olman lazım, tekrar aynı sorunu yaşamak istemezsindir herhalde. İstersen bi' sor, olmadı ikinci elde satabilirsin sonuçta değişim yapılan ürün sıfır olacak. SE 224 XT çok daha fazla memnun edecektir.

Geri
Yukarı