R5 2600 sistem nasıldır?

Ryzen 3600X işlemcide o şekil sanırım. Şu an kullandığım sistemde de görüntü alamamıştım.
O zaman ASUS NVIDIA GT 730 var elimde onu kullanırım.
İşlemci 1234TL aldım indirimle.
Grafik desteği için 2400G'ye geçmek mantıklı olur mu sizce. 2600 2400g den üstündür umarım.
Elinizde herhangi bir ekran kartı varsa idareten onu kullanabilirsiniz. Sırf grafik birimide olsun diye 2400G falan almanıza gerek yok, 2600 daha iyi bir işlemci sadece harici ekran kartı ile kullanmanız gerekiyor.

Ryzen 3600x işlemci, Ryzen 3600'un default olarak overclocklu gelen hali gibi düşünebilirsiniz birde içinde daha iyi bir fan çıkıyor. Sonda ki X aynı modelin bir tık daha iyisi gibi düşünebilirsiniz, dahili grafik birimleri yok bu modellerinde. Sonunda G olanlarda dahili grafik birimi olan modellerdir.

Elinizde bulunan NVIDIA GT 730 ekran kartı ile Ryzen 2600'ü B450 bir anakart ile beraber kullanabilirsiniz. Bütçenizi ayarladığınızda yeni bir ekran kartı alır değiştirirsiniz problem olmaz. NVIDIA GT 730 bu kartta sizi idare eder o vakte kadar.

Yeni ekran kartı aldığınızda DDU yazılımı ile bilgisayarınızı güvenli modda çalıştırıp sürücüleri tamamen silip bilgisayarı yeni ekran kartını takarak normal bir şekilde açarak sıfırdan kurmanızı tavsiye ederim. Bununla alakalı bir rehber ekliyorum aşağıya.

@Efe Hakan Çetinkaya 1-aldığın SSD kronik sorunlu.
2- tek modül 8 GB *rgb* RAM almak yerine normal bir RAM alıp parayı kenara koyabilirdin.
3-ekran kartı yok, hiçbir türlü sistemden görüntü alamazsın.
Oyun ve render yoksa sistemi toplama amacın ne? Günlük işler içinse R5 2600'ü neden aldın?

İleriye dönük performans sorunu olmasın diye düşünmüştüm. Render ve oyun olayı ilerleyen zamanlarda da olabilir. Olmasa da hızlı olsun yeter. SSD disk iptal ederim. Elimde NVIDIA GT 730 var onu kullanırım. Peki 2600 işlemci grafik desteği için 2400G işlemciye geçmek sizce mantıklı mı?

2400G'nin içindeki GPU, 730'dan daha iyi ama oyun falan oynamayacaksanız 2600'den 2400G'ye geçmeniz mantıksız. Yani 2600 işlemci ile GT 730'u kullanabilirsiniz.

Evet, 2600 CPU indirim ile 1234TL aldım. 2400G ise indirimli olarak 1.350 civari. İlerleyen zamanlarda alırız artık iyi bir ekran kartı. Yalnız ASUS'un B450 anakart olarak hangi seriyi alsam bilemedim. Asus Prime B450M-K vb

Anakart konusunda pek bilgim yok fakat bu ikisinden biri pekala iş görecektir.

Geri
Yukarı