R5 2600 sistem nasıldır?

Bütçe
5500-6000 TL

0wThR0

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba öncelikle ben böyle bir sistem topladım. Sizce güzel mi, yani CSGO , GTA 5 , gibi oyunları orta ayarlarda oynamak gibi bir düşüncem var sistem şu;

-Anakart = Gigabyte B450M S2H.
-İşlemci = AMD Ryzen 5 2600 3.4GHz 19MB Önbellek.
-Ekran kartı = MSI GeForce GTX 1650 Gaming X 4G 4 GB GDDR5 128 Bit.
-RAM (Bellek) = XPG 8 GB Gammix D30 Kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit RAM (X2)
-SSD = SanDisk 500GB Ultra NVMe M.2 SSD (2400 MB Okuma / 1750 MB Yazma)
-PSU = Sharkoon SHP650 V2 650W 80+ 120mm Fanlı PSU.
-Kasayı da kısa zamanda alacağım

Bu sistemi daha toplamadım ama kısa zamanda ekran kartı fiyatları düşünce almayı düşünüyorum, şimdiki fiyat bu.
Sistem toplamadan pek anlamadığım için elimden gelen bu videolardan ne kadar öğrenebildiysem, sizce sistem güzel mi?
Yeni katıldım hatalarım varsa özür dilerim.

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba öncelikle ben böyle bir sistem topladım. Sizce güzel mi, yani yeni nesil oyunları orta ayarlarda oynamak gibi bir düşüncem var sistem şu;

-Anakart = Gigabyte B450M S2H.
-İşlemci = AMD Ryzen 5 2600 3.4GHz 19MB Önbellek.
-Ekran kartı = MSI GeForce GTX 1650 Gaming X 4G 4 GB GDDR5 128 Bit.
-RAM (Bellek) = XPG 8 GB Gammix D30 Kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit RAM (X2)
-SSD = SanDisk 500GB Ultra NVMe M.2 SSD (2400 MB Okuma / 1750 MB Yazma)
-PSU = Sharkoon SHP650 V2 650W 80+ 120mm Fanlı PSU.
-Kasayı da kısa zamanda alacağım

Bu sistemi daha toplamadım ama kısa zamanda ekran kartı fiyatları düşünce almayı düşünüyorum, şimdiki fiyat bu.
Sistem toplamadan pek anlamadığım için elimden gelen bu videolardan ne kadar öğrenebildiysem, sizce sistem güzel mi?
Yeni katıldım hatalarım varsa özür dilerim.

Orta ayalarda Valhalla'yı oynayamazsın yeni nesil olarak. İşlemciyi değiştirmenizi öneririm.

PSU kötü diye biliyorum, SSD sorunlu. Çok çok daha iyisi yapılır.

1611948734760.png

İstekleriniz doğrultusunda değiştirebiliriz sistemi. Anakart giriş seviyesiydi galiba, onu yükseltebiliriz. Depolama alanını arttırabiliriz. Aklınıza yatmayan şeyler söyleyin yani.

Ayrıca, bu bütçenizi geçiyor biraz. Geçmesin diyorsanız, söyleyin bana. Ona göre tekrar düzenleyelim.

Ben işlemci anakart, ekran kartı, dışındakileri ucuza bulduğum için baktım ama Anakart'a MSI'ın B450M anakartınıda alabilirim. Ekran kartı ve işlemci dışındakileri değiştirmeyi düşünmüyorum. Hem bu aralar pahalı olduklarından temmuz, Ağustos gibi almayı düşünüyorum.
Orta ayalarda Valhalla'yı oynayamazsın yeni nesil olarak. İşlemciyi değiştirmenizi öneririm.

Yeni nesil yazdım özür dilerim mesela GTA 5, CS. GO, asassin Creed 2 falan oynamayı düşünüyorum.

Ben işlemci anakart, ekran kartı, dışındakileri ucuza bulduğum için baktım ama Anakart'a MSI'ın B450M anakartınıda alabilirim. Ekran kartı ve işlemci dışındakileri değiştirmeyi düşünmüyorum. Hem bu aralar pahalı olduklarından temmuz, Ağustos gibi almayı düşünüyorum.

Yeni nesil yazdım özür dilerim mesela GTA 5, CS. GO, asassin Creed 2 falan oynamayı düşünüyorum.
O oyunlara güzel sistem r3 3100 almanızı öneririm performanslarını karşılaştırabilirsiniz 2600 le isterseniz.

O oyunlara güzel sistem R3 3100 almanızı öneririm performanslarını karşılaştırabilirsiniz 2600 le isterseniz.

İnternette FPS testlerine tüm parçaların bakıyorum, bulursam dediğiniz gibi karşılaştırma videosu varsa bir izleyim.
O oyunlara güzel sistem R3 3100 almanızı öneririm performanslarını karşılaştırabilirsiniz 2600 le isterseniz.

Dediğiniz gibi arada çok değil ama videoda izlediğim kadarıyla Ryzen 5 2600 80 FPS verirken, Ryzen 3 3100 85-90 FPS verebiliyor, teşekkürler işlemciyi de geliştirmiş oldum hem de daha ucuz diğerine göre.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı