R5 2600 sistem RAM yükseltmesi sonrası Warzone'da 6328 hatası veriyor

Snuk

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Herkese Merhaba.

PC'yi oyun oynamak, modelleme yapmak, render ve animasyon için kullanıyorum. 2 yıllık bilgisayarım ağır model sahnelerinde donmaya başlayınca daha rahat modellemek için mevcut 16 GB RAM'i 32 GB'a çıkartmak için çok fevri bir şekilde takılı olan RAM'lerin aynısandan gidip 2 tane daha aldım. Ne de olsa aynı marka aynı model çalışır diye düşündüm.

Gelin görün ki zaten çalışıyor, modelleme yaparken bir donma yaşamıyorum, PC'de kapanma gibi sıkıntılar falan yok. Tek problemim CoD: Warzone.
Tüm gün işte ya da evde çalıştıktan sonra her gece arkadaşlarla rekabetçi bir şekilde oynadığımız ve strees attığım oyunun yeni taktığım RAM'lerle bir problemi var ve burnumdan getirdi.

4 slot RAM taktığım zaman oyuna girdikten bir süre sonra "DEV ERROR 6328" veya türevi memory hataları alıyorum. PC'ye format atıp oyunu baştan download etmeye kadar yapmadığım şey kalmadı.

Sonra sistemimin bu 4 slotun dolu oluşuyla ilgili problemi olduğunu düşünmeye başladım. Çok enteresan bir biçimde RAM'lerden 2 tanesini söküp oyuna girdiğimde bir sıkıntı yaşamıyorum.
4x8GB Sadece CoD Warzone'da hata almama sebep oluyor.

Sizlere sorum şudur. AMD Ryzen 2600X'in 4 slotu desteklememesi gibi bir şey söz konusu mu?
B350-F anakartımın 2x8GB RAM'i desteklerken aynı marka 4x8GB RAM'i desteklememesi söz konusu mu?
Bu iki sorumun olumsuz cevap aldığını düşünerek şu ana kadar modelleme ve renderda 4x8GB RAM'le bir sıkıntı yaşamadığımdan yola çıkarak oyun oynarken 2x8GB'a düşürüp çalışırken 4x8GB yapmam sağlıklı olur mu? Anakarta veya işlemciye zarar verir mi?

Bu kadar uzun bir yazıyı okudğunuz için teşekkürler.

Sistem:
AMD Ryzen 2600X
ASUS B350-F GAMING
ASUS Dual 1060 6 GB
Corsair CMR16GX4M2C3000C15 DDR4 (Bu pakette 2 tane 8 GB var, 2 ay önce bundan alıp 4 slota çıkarttım.)

Geri
Yukarı