Çözüldü R5 2600 sistem siyah ekranda kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gezgin618

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
gskill ripjaws 2x8gb 3000mhz
SSD veya HDD modeli
kioxia exceria 500gb nvme m.2 ssd ve Toshiba hdd
Ekran kartı
Asus ROG Strix RX570 4GB
Anakart
MSI B450 THOMAHAWK
İşlemci
Ryzen 5 2600
3 yıllık bilgisayarımı bu sabah açamadım. Açma tuşuna bastığımda siyah ekran ile karşılaştım. Klavye ve farenin de ışıkları hiçbir şekilde yanmıyordu. Kapat açlar da fayda etmedi. BIOS pilini çıkartıp 20-30 dakika bekledikten sonra takıp yeniden denedim fayda etmedi. Anakartta her şey takılıyken VGA ışığı yanıyor. Ekran kartını çıkarıp çalıştırdığım zaman klavye ve farenin ışıkları yanıyor ve yine anakartta VGA ışığı yanıyor. Sadece ekran kartını çıkardığım zaman klavye ve fare ışıkları yanıyor. Ekran kartı takılıyken klavye ve fare ışıkları yanmıyor. RAM'ları çıkarıp çalıştırdığım zaman DRAM ışığı yanıyor. RAM'ların yerlerini 1-3, 2-4 gibi değiştirdim fayda etmedi yine aynı. Ekran kartımda sorun olabileceğini düşündüm ama başka bir bilgisayara taktığım zaman sorunsuzca çalıştı. Anakartın ekran kartı girişinde mi sorun var diye düşünmeye başladım. Bilgisi olanlar yardım ederse sevinirim.

Çözüm
Anakartta arıza varmış. Tamir eden kişi bayağı uğraştırdığını söyledi. Herkese iyi forumlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı