R5 2600 sistemde ekran birkaç saniye donup kapanıyor

dispoLL

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bir sorunla karşı karşıyayım. Çok dert etmiyorum ama merak ettim neden böyle bir sorun var diye. Bilgili olanlar cevaplarsa sevinirim.
Arada sırada nadirde olsa PC'yi ilk açtıgımda (Steam, Discord vs başlattığımda) ya da Chrome'da gezerken bir anda PC kitleniyor(5sn kadar) ve kendini kapatıyor.
Klavye mouse ışıkları gidiyor. Ama kasaya bakıyorum fanlar dönmeye devam ediyor.
Tekrar açmak için mecbur kasadan reset atmak zorunda kalıyorum. Bunun nedeni nedir sizce?
Dipnot: SSD'lerimi 1 yıldır sorunsuz kullanıyorum bununla alakalı mı bir fikrim yok. Performansda sıkıntı yok, TR'de her şey pahalı olduğu için bunlara yönelmek zorunda kaldım.
Sistemim; R5 2600,
RX570,
XPG 16 GB 3000MHz RAM,
FSP Hydro 700W,
MSIB450GAMINgplus anakart,
James Donkey M.2 512 GB ve SATA 240GB.

Yeni mi başladı bu sorun? AMD ekran kartları bu şekilde kapanıp WattMan hatası veriyordu eskiden. Belki kartınız sorunlu seridendir, fakat emin olmak için yapılabilecek bir şey var mı bilmiyorum.

Ekran kartı sürücüsü olduğunu düşünüyorum. Sürücüyü DDU ile kaldırıp WHQL onaylı sürümü kurarak test edebilirsiniz. Ekran kartına UV işlemi uygulamanızı önerebilirim, WattMan hatası alıyor olabilirsiniz.

Yeni mi başladı bu sorun? AMD ekran kartları bu şekilde kapanıp WattMan hatası veriyordu eskiden. Belki kartınız sorunlu seridendir, fakat emin olmak için yapılabilecek bir şey var mı bilmiyorum.
Pek de yeni sayılmaz aslında aralıklarlada olsa unutuyorum ne zaman olduğunu. Ama bayadır var ilk zamanlar olmuyordu sadece.
Ekran kartı sürücüsü olduğunu düşünüyorum. Sürücüyü DDU ile kaldırıp WHQL onaylı sürümü kurarak test edebilirsiniz. Ekran kartına UV işlemi uygulamanızı önerebilirim, WattMan hatası alıyor olabilirsiniz.
Ben AMD nin programından güncelliyorum aslında hep sistemi. Link varsa atabilir misinz ? Pek bilgili değilim. Asus RX570 4GB modelini kullanıyorum.

Pek de yeni sayılmaz aslında aralıklarla da olsa unutuyorum ne zaman olduğunu. Ama bayağıdır var ilk zamanlar olmuyordu sadece.

Ben AMD'nin programından güncelliyorum aslında hep sistemi. Link varsa atabilir misinz? Pek bilgili değilim. ASUS RX570 4 GB modelini kullanıyorum.

(WHQL onaylı son sürümü bulamadım bilen varsa yazabilir.).

Geri
Yukarı