R5 2600 sistemde FIFA 23 donuyor

İşletim sistemi
Windows 10

dogukannshnn

Decapat
Daha fazla  
RAM
8 GB
SSD veya HDD modeli
512 GB
Ekran kartı
RX580
Anakart
A320M
İşlemci
R5 2600
Merhaha arkadaşlar. FIFA 23 oynarken bir anda maç duruyor sonra devam ediyor bu takılma FIFA 22 biraz daha azdı. 23 daha da artmaya başladı. Neredeyse artık oynayamıyorum takılmadan kaynaklı. Çözünürlük ayarlarını değiştirdim düşürmeme rağmen düzelmedi. Windows sürüm güncellemesi ve ekran kartı güncellemeleri hepsini yaptım. FPS'yi 60'a kilitleyerek denedim sınır yok diye denedim hiçbirinde çözüm olmadı. Sistem mi yeterli gelmiyor sizlere sormak istedim. Ne yapmalıyım çözüm nedir? Önerileriz var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.
Bu arada RAM 16 GB'ye yükselttim yine düzelmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaha arkadaşlar. FIFA 23 oynarken bir anda maç duruyor sonra devam ediyor bu takılma FIFA 22 biraz daha azdı. 23 daha da artmaya başladı. Neredeyse artık oynayamıyorum takılmadan kaynaklı. Çözünürlük ayarlarını değiştirdim düşürmeme rağmen düzelmedi. Windows sürüm güncellemesi ve ekran kartı güncellemeleri hepsini yaptım. FPS'yi 60'a kilitleyerek denedim sınır yok diye denedim hiçbirinde çözüm olmadı. Sistem mi yeterli gelmiyor sizlere sormak istedim. Ne yapmalıyım çözüm nedir? Önerileriz var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.
Bu arada RAM 16 GB'ye yükselttim yine düzelmedi.
Ekran kartı sıcaklığı
İşlemci sıcaklığını
Ssd modelini belirtebilirsen yardımcı olabiliriz (Ssd ısınmasından sistem drop yiyebilir ben yiyorum :( )

Büyük ihtimalle CPU ve GPU kullanımı azdır bunun çözümünü bulursan kasmayı 0A indirirsin FIFA çok ağır da değil neden kasıyor ki.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bunu izleyebilirsin.

Ekran kartı sıcaklığı
İşlemci sıcaklığını
Ssd modelini belirtebilirsen yardımcı olabiliriz (Ssd ısınmasından sistem drop yiyebilir ben yiyorum :( )
En kısada zamanda atıcam bunları fakat diğer oyunlarda resmen fps coşuyo sorun yok fifada bi tek sorun gerçekten anlamıyorum. Sistem yeterli mi peki sizce

23 de zaten optimazsyon sorunundan cogu kisi problem yasamakta. Takilmalar ise ramden kaynakli olabilir 16 suanda en uygunu.
Oyun güncellemesiyle düzeliyor mu peki bu optimizasyon problemi

Büyük ihtimalle CPU ve GPU kullanımı azdır bunun çözümünü bulursan kasmayı 0A indirirsin FIFA çok ağır da değil neden kasıyor ki.
Diğer oynadığım bütün oyunlarda takılma bile yaşamıyorum. Fifaya geçince noluyor bi türlü çözemedim. Cpu ve gpu kullanımı için araştırıcam

Geri
Yukarı